Už je tomu víc než šest let, kdy se dali dohromady nadšenci, kteří spustili kampaň na Kickstarteru pro prvotřídní VR headset. Vybrali téměř 2,5 milionu dolarů a narodil se Oculus Rift. Nyní je v roce 2018 Rift na trhu dva a půl roku a za tu dobu byl vytvořen impozantní ekosystém her. Dnes jsme tady, abychom vybrali těch 25 nejlepších her pro Oculus Rift.

Během tohoto týdne budeme aktualizovat tento seznam s pěti hrami denně v pořadí, které vedou ke hře, která bude označena jako ta nejlepší hra pro Oculus Rift. Pojďme tedy na 25 nejlepších her pro Oculus Rift. (Díl 1. zde)

20. Subnautica

Kdykoli někdo přemýšlí o tom, jak nejlépe využít VR, potápění je jedním z těch správných nápadů. Subnautica je bezesporu nejlepší hra odehrávající se pod mořskou hladinou, kterou můžete hrát s aktuální headsety. S rozsáhlým a rozmanitým oceánem, který jen čeká na prozkoumávání a s povedenou grafickou stránkou. Poté, co váš dům zmizí v plamenech, ocitnete se uprostřed moře a je jen na vás, jak se zachráníte.

Ale Subnautica není jen o kochání se volně žijícími živočichy. Jedná se o komplexní herní survival zážitek, kde nechybí boj a budování. Je to jak doslova, tak obrazně, jedna z nejhlubších her pro VR. Držíme palce, aby pokračování nezapomnělo na VR.

19. Downward Spiral: Horus Station

Rift může mít své Lone Echo, ale díky vesmírné odysee Downward Spiral: Horus Station mají i hráči Vive své parádní dobrodružství s nulovou gravitací. Jedná se o atmosférickou hru, ve které prozkoumáváte pozůstatky zdánlivě opuštěné vesmírné stanice obíhající záhadnou planetu a musíte přijít na to, co všechno se zde odehrálo. Často se jedná o průzkumné mise, zatímco v jiných lokacích se dočkáte jedné z nejlepších akcí ve VR.

Downward Spiral: Horus Station je díky nulové gravitaci jedním z nejlepších zážitků ve VR. Ke gravitaci navíc hra přistupuje inovativním způsobem, nabízí plnou podporu kooperace a je zde i multiplayer.

18. Rec Room

Většina sociálních VR platforem nejsou ve skutečnosti „hry“, ale Rec Room si získal své místo na tomto seznamu díky zábavným aktivitám, které můžete sdílet se svými přáteli. Oproti jiným nabízí vyčerpávající množství her pro více hráčů a velké možnosti vlastního tvoření, které vás zřídkakdy přestanou bavit.

Jedná se o hru, která přistupuje k free-to-play správně. Můžete se samozřejmě vyšňořit prémiovými předměty, pokud si to přejete, ale většina miniher je kvalitně navržena a dokonce je i k hraní. Jsme zvědavi, zda se Rec Room dostane v příštím roce mezi největší sociální VR aplikace nebo ne.

17. In Death

V In Death se zhostíte úlohy střelce z kuše a luku, který prochází procedurálně generovanými surrealistickými středověkými lokacemi s rostoucí obtížností. Vaším úkolem je zjistit, jak dlouho dokážete přežít proti armádě zběsilých nepřátel, kteří si nepřejí nic jiného, než ukončit váš mrzký život.

In Death je atmosférická a frenetická hardcore VR akční hra a je zde pro ty hráče, kteří hledají opravdovou výzvu. V průběhu nekonečných soubojů v In Death si budete odemykat nové vylepšení pro váš luk, jako například speciální šipky a budete hromadit zlato, potřebné pro vylepšení vašeho vybavení. Tak na co ještě čekáte?

16. Arizona Sunshine

Z nějakého zvláštního důvodu se může zdát, že lidstvo je posedlé zombie apokalypsou, což způsobilo záplavu zombie her a filmů a VR samozřejmě nemohlo zůstat stranou. I když je Arizona Sunshine starší hrou, stále se jedná o nejlepší zombie shooter na trhu. Kampaň vás pak provádí přes neústupnou poušť, ve které podstupujete bitvy s hordami nemrtvých.

Arizona přinesla kompletní balení FPS do VR. Kampaň je zdlouhavá, rozmanitá a nabízí podporu kooperace a režim hordy je také jedním z nejlepších, který můžete potkat. Jedná se o parádní ztělesnění zombie slayeru, což z něj dělá jednu z nejlepších her pro VR.

Zdroj:
Předchozí článek Odin je 4K SteamVR headset z Ruska a přijde na trh v létě 2019
Další článek VRChat je konečně dostupný v Oculus store