25 nejlepších her pro Oculus Rift: Díl 1.


nejlepších her pro oculus rift

Už je tomu víc než šest let, kdy se dali dohromady nadšenci, kteří spustili kampaň na Kickstarteru pro prvotřídní VR headset. Vybrali téměř 2,5 milionu dolarů a narodil se Oculus Rift. Nyní je v roce 2018 Rift na trhu dva a půl roku a za tu dobu byl vytvořen impozantní ekosystém her. Dnes jsme tady, abychom vybrali těch 25 nejlepších her pro Oculus Rift.

Během tohoto týdne budeme aktualizovat tento seznam s pěti hrami denně v pořadí, které vedou ke hře, kterou jsme korunovali jako tu nejlepší hru pro platformu Oculus Rift.  Pojďme tedy na 25 nejlepších her pro Oculus Rift.

25. Dirt Rally

Codemasters udělali fantastickou práci, když přenesli Dirt Rally na Oculus Rift. Toto je jeden z nejoblíbenějších závodních simulátorů pro VR, a to navzdory samotné myšlence na rallye ve VR, díky níž někomu může být špatně. Na rozdíl od některých her, které nemají dobrý svůj VR obsah *ehm* Gran Turismo Sport *ehm*, Dirt Rally poskytuje plnohodnotný virtuální zážitek.

To znamená, že v této vysokorychlostní a divoké jízdě se dočkáte spousty obsahu. Dirt Rally je opravdu neskutečně odladěná. Nikdo neví lépe, jak dělat závodní simulátory než Codemasters. Jiné závodní simulátory mohou nabízet větší obsah a autentičtější zážitky, ale žádný z nich nebude tak zábavný jako Dirt Rally.

24. Creed: Rise to Glory

Je pár sportů, které si skvěle rozumí se současnými VR systémy. Jedním z nich je i box a hra Creed: Rise to Glory je nepochybně tou nejlepší pro vstup do tohoto žánru. Vývojáři ze studia Survios dokázali vydat (kromě tří dalších VR her) hru, která vás nejenže nechá prožít zážitek boxerského šampióna, ale je také chytře navržena tak, aby váš zájem o VR udržela i nadále.

Creed využívá takzvaný systém „Phantom Melee“, který je navržen tak, aby odstranil nepříjemné a nevyžádané vjemy, se kterými se potýká více boxerských VR her. Simuluje únavu a tím omezuje vaši postavu a v konečném důsledku vás nutí bojovat spravedlivě a strategicky. To je zajímavým také pro multiplayer, který tak není jen chaotickým volným ringem.

23. Transpose

Poté, co dokončili Blasters of the Universe, začali v Secret Location svou práci na Transpose. Jedná se o novou logickou hru z pohledu první osoby. Transpose se odehrává ve snovém vesmíru, kde hráči zaznamenají několik překrývajících se verzí sebe sama, které budou potřebovat (a využívat) při řešení stále náročnějších hádanek.

Transpose má celkem tři unikátní světy, které obsahují více než 30 levelů a dohrání celé hry by mělo zabrat okolo osmi hodin. Úkolem hráčů pak je shromažďovat a čerpat energii, aby mohli uvést zpět do provozu tajemný prastarý stroj.

22. Wilson’s Heart

Existuje několik divokých a opravdu nezapomenutelných dobrodružství pro VR a jedním z nich je Wilson’s Heart, fantastický počin pro Rift z dílny Twisted Pixel. V tomto podivném psychologickém thrilleru se probouzíte v nemocnici poté, co je vaše srdce nahrazeno mechanickým a stánete se nesmrtelným. Tato hra je určena pouze odvážným. Je to stylový sestup do šílenství, který vzdává hold klasickým filmům zajímavým způsobem.

To, co všem líbí na Wilson’s Heart, je jeho přístup k řízení pohybu ve VR. Twisted Pixel vynaložili spoustu úsilí, aby přišli s novými typy interakcí, které jste ve hře ještě nezažili. Je to hra, která je někdy vzrušující, někdy děsivá, ale disponuje naprosto fascinující hratelností. Studio má našlápnuto tak, aby se stalo jedním z nejvýznamnějších vývojářů VR. Doufejme, že budou ve své snaze pokračovat.

21. The Unspoken

Bitvy v The Unspoken’s jsou velmi intuitivní s výborným uživatelským rozhraním, které je důvodem, proč vás vtáhne do do hry a dodá vám skvělý zážitek. Vyvolat ohnivou kouli a poslat ji směrem k vašemu nepříteli je pocit, který nikdy neomrzí. Insomniac Games získali také další plusové body díky silné podpoře po vydání hry, která zahrnovala přidání plné kampaně pro jednoho hráče.
Zdroj:
Předchozí článek Sairento VR konečně přichází na PSVR na začátku příštího roku
Další článek Gameplay trailer k Falcon Age pro PSVR ukazuje lov, crafting a boj