Kdo by si myslel, že z pohledu VR her a videí bude ke konci roku ticho, tak by se šeredně mýlil. Nové pecky se na nás chystají až do konce roku 2018, a i když nejsou všechny z nich těmi největšími taháky, tak pár zajímavých se jich najde. Pojďme se podívat, co nám přinesl končící 49. týden z pohledu VR her.

A co ještě jiného do konce roku vyjde? Zjistit to můžete v našem seznamu chystaných prosincových her.

Gungrave VR, Iggymob, Cena: $39,99 (PSVR)

Gungrave VR je exkluzivním portem kultovní klasické střílečky na PSVR, na kterou se dostala jen pár dní před Borderlands 2 VR. Hra přijde ve dvou edicích: standardní edice bude stát 29,99 dolarů a Deluxe Loaded Coffin Edition dolarů 39,99. Deluxe Loaded Coffin však bude obsahovat i druhou samostatnou hru, Gungrave U.N.. Gungrave U.N., která bude také hratelná ve VR, pak rozšíří příběh původní hry dalšími třemi novými úrovněmi.

Arca’s Path, Dream Reality Interactive, Cena: $19,99 (RiftVive, Windows VR, PSVR, Go, Gear)

Ve hře, ve která nepotřebujete ovladače se soustředíte na vedení jedné zvědavé koule při její nebezpečné cestě pomocí pohledu. Svět Arca’s Path nabízí 25 úrovní, všechny plné futuristického designu a atmosférou okořeněnou soundtrackem od experimentátora Raffertie. Samotní Dream Reality Interactive o své hře říkají: „Poté co vás podvedla špinavá androidní čarodějnice, musíte hledat cestu domů a uniknout světu Arca. Hra je plně kompatibilní se všemi důležitými VR platformami a má intuitivní hands-free hratelnost. Arca’s Path VR je atmosférický herní VR zážitek.“

Awake: Episode One, Start VR, Cena: $7,99 (Vive)

AWAKE: Episode One míchá dohromady fotorealistické sety a efekty v reálném čase a divákům umožňuje plnou svobodu v jejich rozhledu. V této první epizodě se dozvíte, že hlavní protagonista Harry, je posedlý objevením pravdy o podivném vzoru, který obsahuje tajemné poselství, a který se mu zjevuje v opakujícím se snu.

Make Noise, BBC, Cena: Zdarma (Go)

Nejnovější VR počin od BBC je živou oslavou hnutí sufražetek. K interakci pak využíváte i svůj hlas.

Zdroj:
Předchozí článek 25 nejlepších her pro HTC Vive: Kompletní seznam
Další článek Subnautica bude od 14.12. zdarma na Epic Games Store!