Nové fotky developerského kitu 6DOF ovladačů od Googlu ukazují kompletní návrh tlačítek, včetně triggeru a „grip“ tlačítka umístěného hned vedle něj.

Ovladače jsou součástí developerského kitu pro samostatný VR headset Mirage Solo. Google momentálně přijímá žádosti o tuto sadu a konstrukce využívá součásti, které zajišťují plnou volnost pohybu obou rukou.

6DOF ovladačů od Googlu

Headset Mirage Solo, který může spouštět aplikace z obchodu Google Play, spustil v tomto roce expedice pouze s jediným ovladačem. Tento Solo ovladač je však omezen kvůli pouze 3DOF trackingu.

Nový developerský kit pro Mirage Solo spoléhá na optickému sledování od Google, zatímco nově odhalená tlačítka by měla přivést systém blíž ke kompatibilitě s podobnými ovladači od Microsoftu, Facebooku a Valve.

Doufáme, že tato sada naznačuje, že Google pustil do vývoje samostatného VR headsetu s nízkou pořizovací cenou, která by se mohla postavit Oculus Quest. Zda je tato domněnka pravdivá zatím nevíme, ale určitě by nebylo od věci mít zde další kvalitní VR headset s nižší cenou a snadnějším nastavením.

Zdroj:
Předchozí článek Astro Bot Rescue Mission vyhrála cenu Nejlepší VR/AR hra v roce 2018
Další článek 25 nejlepších her pro HTC Vive: Kompletní seznam