HTC Vive a jeho větší brácha, Vive Pro, jsou pravděpodobně těmi nejlepšími headsety, se kterými si můžete užít skvělé VR hry. I když pro ně existuje zdánlivě nekonečné množství titulů na Viveportu a Steamu, dnes se zaměříme na 25 nejlepších her pro HTC Vive.

Během tohoto týdne budeme aktualizovat tento seznam pěti hrami denně v pořadí, které vedou ke hře, kterou jsme vybrali jako nejlepší hru na této platformě. Takže, bez dalšího zdržování, zde je 25 nejlepších her pro HTC Vive. (Díl 1. zde) (Díl 2. zde) (Díl 3. zde)

10. The Lab

Kompilace miniher od Vive vytvořená ke spuštění HTC Vive měla za cíl pouze ukázat, co vše je možné s touto novou technologií, ale už jsou tomu téměř tři roky a The Lab stále zůstává jednou z nejzábavnějších her pro VR. Každá z miniher v rámci The Lab slouží jako parádní ukázka konkrétních možností, které by mohly přinést plné hry.

The Lab je šablona, kterou nastínilo Valve, jakým směrem by se mělo VR ubírat a jaké možnosti nám tato platforma přináší. I když jsme stále na začátku využívání těchto základů, The Lab slouží jako důkaz, že bychom se tam jednoho dne mohli dostat. Doufejme, že samotné Valve nakonec přijde s plnohodnotnými hrami, které zde pouze nastínilo.

9.Gorn

A teď z trochu brutálnějšího soudku. I když se ozývají hlasy, že by VR hry neměly být příliš násilné, Gorn tuto debatu utíná sekerou hned v zárodku a pak ji rozšmelcuje dobře mířenou ranou palice přímo do kořene. Gorn vás postaví jako gladiátora do arény plné nepřátel a k jejich poražení vám nevnucuje žádné pravidla.

Chcete utrhnout nepříteli hlavu? Rozbít ho o skálu? Rozdrtit obličej a vytrhnout mu oční bulvy? Gorn vám dovoluje dělat téměř všechno a je to překvapivě zábavné, ne proto, že bychom byli nějací psychopati, ale proto, že je vše tak absurdně přehnané, že si nemůžete pomoci od smíchu. Hra vypadá hloupě, Gorn prostě nemůžete brát moc vážně. V klidu a s nadhledem.

8. Moss

Moss je jedna z mála her z roku 2018, která dokazuje, že VR hry z pohledu třetí osoby nejsou úplně blbé, ale dokonce můžou patřit i mezi ty nejlepší, které aktuálně můžete na této platformě nalézt. Vašim cílem je provést rozkošnou malou myš s názvem Quill přes všechny úrovně, vyřešit hádanky a přemoci nepřátelská zvířata v boji s mečem.

Jeden z hlavních plusů Mosse je to, že po všechen čas, který stavíte s Quillem v průběhu dobrodružství, se začnete cítit jako jeho velký pomocník a stává se z vás skutečný tým. Hra je tak skvělá, že se nemůžeme dočkat pokračování. Chceme Moss 2!

7. Onward

Onward je hardcore VR střílečka pro hardcore VR hráče. Pokud se máte nahrány stovky hodin ve hrách jako Rainbow Six, Ghost Recon, SOCOM a další podobné taktické vojenské střílečky, budete se zde cítit jako doma. Jedná se opravdu o týmovku, nic podobného jako je například Call of Duty a za celou hrou stojí jeden člověk.

Onward je realistická VR hra, na kterou čekalo mnoho hráčů. Využívá plné možnosti sledování a komunita kolem této hry je silná, což z ní činí jeden z výjimečných titulů pro HTC Vive.

6. L.A. Noire: The VR Case Files

V LA Noire VR převezmete roli policisty Cole Phelpse, při prozkoumávání zločinů ze čtyřicátých let v Los Angeles. Zkoumáte místa činu a provádíte výslechy. Masivní, rozlehlé město je jednou z největších oblastí dostupných ve VR, a i přes svůj věk má jednu z nejlepších grafik, které jsme kdy ve VR viděli.

Nejedná se o úplně dokonalou hru, ale může sloužit jako ukazatel směru, kterým VR směřuje při zapojení velkých herních AAA studií, jako je Rockstar.

Zdroj:
Předchozí článek StarVR tvrdí, že jejich nový headset bude podporovat nový VirtualLink port
Další článek Astro Bot Rescue Mission vyhrála cenu Nejlepší VR/AR hra v roce 2018