Zdá se, že dochází k zajímavému nárůstu obsahu filmové virtuální reality, což vůbec není od věci. V poslední době jsme mohli vidět Crow: The Legend od Baobab Studios nebo Spheres. Nejnovějším přírůstkem je pak AWAKE: Episode One, který se objevil včera, s exkluzivitou pro HTC Vive.

AWAKE: Episode One míchá dohromady fotorealistické sety a efekty v reálném čase a divákům umožňuje plnou svobodu v jejich rozhledu. V této první epizodě se dozvíte, že hlavní protagonista Harry, je posedlý objevením pravdy o podivném vzoru, který obsahuje tajemné poselství, a který se mu zjevuje v opakujícím se snu.

AWAKE: Episode One – Official Launch Trailer

„Jako malé a ambiciózní studio jsme s AWAKEM mířili opravdu vysoko. Zvláště jsme chtěli představit volumetrické video jako nikdy předtím, v komplexním filmovém vyprávění, které boří mýtus o jeho nepřipravenosti, případně nepoužitelnosti,“ řekl Martin Taylor, který je hlavním kreativcem Start VR, které za AWAKE stojí.

AWAKE: Episode One je od včerejška k dispozici pro HTC Vive a HTC Vive Pro prostřednictvím Steamu a Viveportu. Podpory pro headsety Windows Mixed Reality se dočkáme začátkem roku 2019 a krátce poté přijde řada na Oculus Rift.

Zdroj:
Předchozí článek Bude Oculus Quest představen 30. dubna na konferenci F8?
Další článek Don’t Look Down je jako The Climb, ale s větším množstvím lávy