HTC Vive a jeho větší brácha, Vive Pro, jsou pravděpodobně těmi nejlepšími headsety, se kterými si můžete užít skvělé VR hry. I když pro ně existuje zdánlivě nekonečné množství titulů na Viveportu a Steamu, dnes se zaměříme na 25 nejlepších her pro HTC Vive.

Během tohoto týdne budeme aktualizovat tento seznam pěti hrami denně v pořadí, které vedou ke hře, kterou jsme vybrali jako nejlepší hru na této platformě. Takže, bez dalšího zdržování, zde je 25 nejlepších her pro HTC Vive. (Díl 1. zde) (Díl 2. zde)

15. Arizona Sunshine

Z nějakého zvláštního důvodu se může zdát, že lidstvo je posedlé zombie apokalypsou, což způsobilo záplavu zombie her a filmů a VR samozřejmě nemohlo zůstat stranou. I když je Arizona Sunshine starší hrou, stále se jedná o nejlepší zombie shooter na trhu. Kampaň vás pak provádí přes neústupnou poušť, ve které podstupujete bitvy s hordami nemrtvých.

Arizona přinesla kompletní balení FPS do VR. Kampaň je zdlouhavá, rozmanitá a nabízí podporu kooperace a režim hordy je také jedním z nejlepších, který můžete potkat. Jedná se o parádní ztělesnění zombie slayeru, což z něj dělá jednu z nejlepších her pro VR.

14. Vanishing Realms

I když je Vanishing Realms stále v Early Accessu a již nějakou dobu nedostala aktualizace, stále je to jedna z nejlepších VR her pro boj s mečem a RPG obecně. Jednalo se o jednu z prvních implementací soubojového systému ve VR s promyšleně navrženými systémy, které posilují prožitek ze hry.

Hlavní je, že bitvy ve Vanishing Realms působí skutečně. Každé blokování štítu a zoufalý švih mečem sebou nesou skutečnou váhu, což je něco, co napodobeninám této hry chybělo. Hry jako Blade a Sorcery mohou ohrozit postavení hry v tomto seznamu, ale doufáme, že Vanishing Realms opět dostane pořádný update a potvrdí své postavení jako jedna z těch nejlepších pro Vive.

13. Pavlov VR

Jen málo VR her bylo tak pravidelně aktualizováno jako Pavlov VR. Ten, i přes skoro dva roky, ve kterých je v Early Accessu, stále zůstává jednou z nejvíce zábavných multiplayerových stříleček. Moderní zbraně a mapy na vás čekají v této FPS střílečce, která využívá sledování polohy VR. A jen pouze chytrá taktika a rychlé reakce vám pomohou zvítězit.

A co je nejdůležitější, Pavlov je jednou z mála her, které se podařilo vybudovat a udržet aktivní komunitu. Pavlovu se podařilo uskutečnit slib přinést Counter-Strike do VR a my jsme zvědaví, zda se mu to podaří udržet i v příštích měsících.

12. Fallout 4 VR

Na hru, která původně nebyla určena pro VR, se Skyrim VR docela povedl. Stále se jedná o Skyrim, který znáte a máte rádi, ale nyní si ho můžete užít jako nikdy předtím. A to ve VR. Díky široké škále možností ovládání a stovkám hodin obsahu se jedná o hru, kterou by měli všichni fanoušci RPG povinně vyzkoušet, pokud se ovšem dokážete smířit s komplikovanějším ovládáním, sníženým vizuálním efektům a poněkud obtížnějšímu uživatelskému rozhraní. A k plusům bychom neměli zapomenout připočítat všechny dostupné módy!

Je to zvláštní pocit, když se poprvé projdete po prašné cestě směrem k Riverwoodu ve VR nebo pozorujte Tamriel z vrcholu Throat of the World. Ať už jste veterán Elder Scrolls nebo jeden z mála šťastných, kteří se poprvé setkají s tímto světem, Skyrim VR je prostě okouzlující.

11. The Exorcist: Legion VR

Exorcist: Legion VR je bezpochyby jednou z nejlepších hororových her pro VR. Pomalé budování napětí, každé vylekání je opravdové a pocit hrůzy, kterou cítíte při zkoumání dokonalého prostředí, je ohromující. Ten pocit, když se vám zdá, že slyšíte hlasy uvnitř své hlavy a cítíte teplo krucifixu při pohledu do tváře démona, je uchvacující.

Exorcist: Legion VR má potenciál vyděsit i ty nejtvrdší fanoušky hororu a to už je co říct!

Zdroj:
Předchozí článek Retrofuturistická adventura z období studené války Red Matter míří na PSVR
Další článek Dlouho očekávaný VR obsah pro hru Prey vychází příští týden!