Společnost Facebook dnes oznámila, že její výroční konference F8, plánovaná na rok 2019, se odehraje 30. dubna a 1. května v San Jose v Kalifornii. Facebook stojí (po akvizici) za platformou Oculus VR a jejími headsety Oculus Rift a Oculus Go a plánovaným Oculus Quest.

Chystaný Oculus Quest bude druhým samostatným VR headsetem. První, Oculus Go, byl představen na začátku letošního roku na konferenci F8 2018.

Oculus již dříve potvrdil, že Quest bude představen na jaře 2019. Vzhledem k tomu, že F8 2019 spadne do jarního období, a že Oculus Go se objevil na poslední F8, zdá se docela pravděpodobné, že 30. dubna je tím správným datem představení Questu.

Ani představení Go nebylo doprovázeno bombastickými předchozími oznámeními. Headset byl jednoduše označen „early 2018“ a najednou se objevil na F8. Pokud se Questu dostane stejného „hypu“, tedy minimálního, tak zřejmě o něm nebude slyšet až do jeho představení.

To, na co ale u Questu čekáme především, je zahajovací seznam titulů. Když byl Quest poprvé oznámen v září letošního roku, CEO společnosti Facebook Mark Zuckerberg uvedl, že doprovodí rovných 50 herních pecek. Tak uvidíme.

Zdroj:
Předchozí článek 25 nejlepších her pro HTC Vive: Díl 2.
Další článek AWAKE: Episode One je nyní k dispozici pro HTC Vive