HTC Vive a jeho větší brácha, Vive Pro, jsou pravděpodobně těmi nejlepšími headsety, se kterými si můžete užít skvělé VR hry. I když pro ně existuje zdánlivě nekonečné množství titulů na Viveportu a Steamu, dnes se zaměříme na 25 nejlepších her pro HTC Vive.

Během tohoto týdne budeme aktualizovat tento seznam pěti hrami denně v pořadí, které vedou ke hře, kterou jsme vybrali jako nejlepší hru na této platformě. Takže, bez dalšího zdržování, zde je 25 nejlepších her pro HTC Vive. (Díl 1. zde)

20. The Mage’s Tale

Krokovací dungeony byly jedny z prvních pohlcujících her, takže je pochopitelné, že jedni z nejlepších vývojářů v tomto žánru přinesli jednu z nejlepších VR her. The Mage’s Tale je mohutné dobrodružství, které vám umožní bojovat s celou řadou děsivých kreatur, od živých kostlivců, až po masivní bosse. Také můžete vytvářet vlastní kouzla a míchat jejich smrtící kombinace, díky kterým se stanete skoro neporazitelní.

The Mage’s Tale, má opravdu skvěle navržený level úrovní. V jednom okamžiku se můžete cítit jako ve světě Dark Crystal a o chvíli později se vám zase připomene Pán prstenů. Přidejte více než deset hodin herního času a máte jednu z nejlepších VR her na světě.

19. Subnautica

Kdykoli někdo přemýšlí o tom, jak nejlépe využít VR, potápění je jedním z těch správných nápadů. Subnautica je bezesporu nejlepší hra odehrávající se pod mořskou hladinou, kterou můžete hrát s aktuální headsety. S rozsáhlým a rozmanitým oceánem, který jen čeká na prozkoumávání a s povedenou grafickou stránkou. Poté, co váš dům zmizí v plamenech, ocitnete se uprostřed moře a je jen na vás, jak se zachráníte.

Ale Subnautica není jen o kochání se volně žijícími živočichy. Jedná se o komplexní herní survival zážitek, kde nechybí boj a budování. Je to jak doslova, tak obrazně, jedna z nejhlubších her pro VR. Držíme palce, aby pokračování nezapomnělo na VR.

18. Downward Spiral: Horus Station

Rift může mít své Lone Echo, ale díky vesmírné odysee Downward Spiral: Horus Station mají i hráči Vive své parádní dobrodružství s nulovou gravitací. Jedná se o atmosférickou hru, ve které prozkoumáváte pozůstatky zdánlivě opuštěné vesmírné stanice obíhající záhadnou planetu a musíte přijít na to, co všechno se zde odehrálo. Často se jedná o průzkumné mise, zatímco v jiných lokacích se dočkáte jedné z nejlepších akcí ve VR.

Downward Spiral: Horus Station je díky nulové gravitaci jedním z nejlepších zážitků ve VR. Ke gravitaci navíc hra přistupuje inovativním způsobem, nabízí plnou podporu kooperace a je zde i multiplayer.

17. Rec Room

Většina sociálních VR platforem nejsou ve skutečnosti „hry“, ale Rec Room si získal své místo na tomto seznamu díky zábavným aktivitám, které můžete sdílet se svými přáteli. Oproti jiným nabízí vyčerpávající množství her pro více hráčů a velké možnosti vlastního tvoření, které vás zřídkakdy přestanou bavit.

Jedná se o hru, která přistupuje k free-to-play správně. Můžete se samozřejmě vyšňořit prémiovými předměty, pokud si to přejete, ale většina miniher je kvalitně navržena a dokonce je i k hraní. Jsme zvědavi, zda se Rec Room dostane v příštím roce mezi největší sociální VR aplikace nebo ne.

16. In Death

V In Death se zhostíte úlohy střelce z kuše a luku, který prochází procedurálně generovanými surrealistickými středověkými lokacemi s rostoucí obtížností. Vaším úkolem je zjistit, jak dlouho dokážete přežít proti armádě zběsilých nepřátel, kteří si nepřejí nic jiného, než ukončit váš mrzký život.

In Death je atmosférická a frenetická hardcore VR akční hra a je zde pro ty hráče, kteří hledají opravdovou výzvu. V průběhu nekonečných soubojů v In Death si budete odemykat nové vylepšení pro váš luk, jako například speciální šipky a budete hromadit zlato, potřebné pro vylepšení vašeho vybavení. Tak na co ještě čekáte?

Zdroj:

UploadVR

Předchozí článek Tim Sweeney: Hry z Epic Games Store mohou podporovat VR
Další článek Bude Oculus Quest představen 30. dubna na konferenci F8?