Díky skvělé přesnosti sledování SteamVR je HTC Vive a jeho větší brácha, Vive Pro, pravděpodobně těmi nejlepšími headsety, se kterými si můžete užít skvělé VR hry. I když pro ně existuje zdánlivě nekonečné množství titulů na Viveportu a Steamu, dnes se zaměříme na 25 nejlepších her pro HTC Vive.

Během tohoto týdne budeme aktualizovat tento seznam pěti hrami denně v pořadí, které vedou ke hře, kterou jsme vybrali jako nejlepší hru na této platformě. Takže, bez dalšího zdržování, zde je 25 nejlepších her pro HTC Vive.

25. Redout

I když PC VR hráči nemají k dispozici Wipeout, Redout je více než zdatný náhradník. Tato futuristická závodní hra je brutální, nekompromisní rychlík, který sází požadavky na žaludek, aby vydržel 80-levelovou kampaň. Ta pak přiková vaši nohu na pedál od začátku až do konce.

U Redoutu je podpora VR volitelná, což znamenalo, že vývojáři z 34BigThings byli schopni vytvořit skvělou grafiku a hromadu obsahu, aniž by se museli spoléhat výhradně na prodej z rozvíjejícího se VR trhu.

24. Job Simulator: The 2050 Archives

Zhruba tak, jak lidé vzpomínají na začátky PlayStation s Crash a Spyro nebo podobně na Super Mario World na SNES, tak se možná dočkáme toho, že jednou se takhle bude vzpomínat na Job Simulator. Studio Owlchemy Labs nám přineslo první hru, která ukázala, jaký špičkový VR zážitek (pod dohledem lidí z Vive) by mohlo přinést vytvoření virtuálních simulací pracovních míst a dokonce se tím i bavit.

Job Simulator si nehraje na nějakou odpovědnost zaměstnance, za kterého hrajete. Můžete zničit kancelářský stůl, vyrobit největší a nejhnusnější sendvič na světě a tak bychom mohli pokračovat dál. Nejenže jsou tyto aktivity zábavné samy o sobě, ale skvělý design hry vás nutí se posouvat stále dál a dál.

23. Creed: Rise to Glory

Je pár sportů, které si skvěle rozumí se současnými VR systémy. Jedním z nich je i box a hra Creed: Rise to Glory je nepochybně tou nejlepší pro vstup do tohoto žánru. Vývojáři ze studia Survios dokázali vydat (kromě tří dalších VR her) hru, která vás nejenže nechá prožít zážitek boxerského šampióna, ale je také chytře navržena tak, aby váš zájem o VR udržela i nadále.

Creed využívá takzvaný systém „Phantom Melee“, který je navržen tak, aby odstranil nepříjemné a nevyžádané vjemy, se kterými se potýká více boxerských VR her. Simuluje únavu a tím omezuje vaši postavu a v konečném důsledku vás nutí bojovat spravedlivě a strategicky. To je zajímavým také pro multiplayer, který tak není jen chaotickým volným ringem.

22. Transpose

Poté, co dokončili Blasters of the Universe, začali v Secret Location svou práci na Transpose. Jedná se o novou logickou hru z pohledu první osoby. Transpose se odehrává ve snovém vesmíru, kde hráči zaznamenají několik překrývajících se verzí sebe sama, které budou potřebovat (a využívat) při řešení stále náročnějších hádanek.

Transpose má celkem tři unikátní světy, které obsahují více než 30 levelů a dohrání celé hry by mělo zabrat okolo osmi hodin. Úkolem hráčů pak je shromažďovat a čerpat energii, aby mohli uvést zpět do provozu tajemný prastarý stroj.

21. Apex Construct

Pokud hledáte skvělou adventuru, která využije silné stránky VR a umístí vás přímo do akčního filmu, zkuste Apex Construct. Debut od Fast Travel Games strávil 2 roky ve vývoji a stálo si na to počkat.

Ve hře prozkoumáváte post-apokalyptický svět zaplněný zlými roboty. V průběhu budete zjišťovat podrobnosti o pokračující bitvě mezi dvěma AI entitami a samozřejmě riskovat svůj život. Apex Construct není dokonalý, ale je jednou z mála VR her, které disponují designem a strukturou, kterou dnešní hráči očekávají. Když ne od AAA titulů, tak alespoň hned od těch pod nimi.

Zdroj:
Předchozí článek Závodní hra Rush přiletí dnes na PSVR!
Další článek Tactical Haptics ‘Reactive Grip’ VR ovladače připraveny k výrobě