Poslední analýza nejnovějších údajů od Valve Steam Hardware & Software, kterou provedli na webu Road To VR, ukázala, že počet VR uživatelů na Steamu nejen roste, ale jejich množství je nejvyšší v historii.

Podle nejnovějších údajů z průzkumu Steam Hardware & Software je vidět, že 0,78 % všech uživatelů Steamu má k počítači připojený VR headset a je „ready to play“. Road to VR dále odhaduje, že v průběhu listopadu jsme se dostali na více než 700 000. To je více než každý předchozí měsíc a nárůst o 276 % v posledních 18 měsících.

Steam samozřejmě není jediným hráčem na VR hřišti, ale data z platformy Oculus nemáme. Rift se samozřejmě pohybuje v průzkumu Steam Hardware & Software – ale pokud bychom si měli tipnout, tak počet VR uživatelů na platformě Oculus bude taktéž nejvyšší a trajektorie růstu bude podobná.

Počet VR uživatelů na Steamu

PlayStation VR je další takový případ. Žádná data, ale víme, že Sony byla spokojena s údaji o prodeji – v srpnu letošního roku oznámili, že dosáhli hranice 3 milionů prodaných kusů. Dá se očekávat, že díky jejich velkým slevám, přitažlivým herním bundlům a stále rostoucí knihovně obsahu, se tento headset posune na 4 miliony prodaných kusů dříve nebo později.

Takže pokud bychom měli dnešní data shrnout. VR ještě samozřejmě není mainstream, ale uživatelská báze spokojeně roste a díky tomu jak rostou tržby pro prodejce hardwaru a vývojáře softwaru, nás bude stále víc a víc. Buďte u toho s námi.

Zdroj:

RoadtoVR

Předchozí článek VR hry, na které se můžeme těšit v prosinci 2018
Další článek Nvidia odhalila Titan RTX GPU s novým portem Virtual-Link