Nvidia dnes oznámila svoji zatím nejsilnější GPU Titan RTX nebo jak se jí také přezdívá T-Rex.

Řada karet Titan od Nvidia se tradičně nepotýká s problémem výrobních nákladů, tady se vždy hledí na surový výkon. Díky tomu karta vždy překonala řadu GPU GeForce. Totéž platí pro tento poslední přírůstek.

U Titan RTX využívající architekturu Turingu, Nvidia nabízí to, co tisková zpráva nazývá „130 teraflops of deep learning performance“, nebo také „11 GigaRays ray-tracing performance“. Posledním z nich je funkce raytracing od Nvidie, která byla zpřístupněna spuštěním výroby karty RTX 2080 na začátku letošního roku, čímž se zvýšilo podání světelných efektů a lámání světla v prostředích her jako je například v nejnovějším Battlefield V.

Titan RTX využívá paměť typu GDDR6 o kapacitě 24 GB a propustnost dat 672 GB/s. Nvidia potvrdila, že karta obsahuje také nový port VirtualLink. Tento nový port je určen pro headsety VR typu „next-gen“, které pro připojení k PC potřebují pouze jeden kabel.

Titan RTX by měl dorazit na konci tohoto měsíce jak v USA, tak i v Evropě s cenovkou 2,499 dolarů. Mimo profesionální trh pak bude mít tato karta využití pravděpodobně u nadšenců VR, kteří nemají hluboko do kapsy.

Zdroj:
Předchozí článek Počet VR uživatelů na Steamu nadále roste
Další článek Závodní hra Rush přiletí dnes na PSVR!