Studio Bethesda oznámilo, že jejich nadcházející mobilní hra The Elder Scrolls: Blades vyjde nejdříve začátkem roku 2019. Předtím bylo vydání naplánováno na podzim roku 2018. Blade je nové rozšíření Elder Scrolls, která je určeno pro mobilní zařízení. Bethesda má v plánu tuto hru uvolnit také pro platformy PC, konzole a dokonce i na headsety VR.

Hra byla poprvé oznámena na E3 2018. Na jevišti uvedl ředitel a výkonný producent společnosti Bethesda Todd Howard, že hra bude k dispozici pro všechny úrovně VR, od mobilní VR až po high-end PC VR.

Elder Scrolls: Blade

Do dnešního dne jsou potvrzeny pouze verze pro iOS a Android, které budou vydány začátkem roku 2019. Zatímco to může technicky obsahovat i platformy VR založené na platformě Android, jako je Oculus Go a Google Daydream, je to spíše nepravděpodobné. Pravděpodobnější situace je, že verze VR přijde později v roce 2019 z důvodu nižší priority.

Není jasné, co způsobilo zpoždění pro Elder Scrolls: Blades. V rozhovoru s Geoffem Keighleym v době oznámení Todd Howard řekl, že jeho prvotním plánem bylo vydat hru hned po E3. Snad nedávné problémy a kontroverze s hrou Fallout 76 způsobily, že studio dalo tomuto problému vyšší prioritu a zatížila tím více vývojářů, ačkoli to nemusí mít žádnou souvislost.

Rovněž stále nevíme, na které platformy VR bude hra vydána. S ohledem na to, že Oculus Quest bude vydán také v roce 2019, mohl by být Blade právě tím největším hitem pro tuto platformu, nebo také promarněná příležitost.

Jakmile budeme vědět další podrobnosti, budeme Vás informovat!

Zdroj:
Předchozí článek Střílečka Mofflys: Invasion Mayhem míří na Playstation VR
Další článek VR hry, které vyšly v listopadu 2018