Pokud jste fanouškem RPG her stejně jako já, určitě vás potěší nejnovější přírůstek do fantasy RPG her ve VR. Kromě Skyrim VR a The Mage’s Tale, se aktuálně můžeme těšit na nejnovější VR RPG hru jménem Shadow Legend.

Studio stojící za hrou, VitruviusVR, totiž oznámilo že se jejich nejnovější počin dostane na Steam a Oculus Store s podporou Riftu a Vive již v únoru 2019. Počítá se i s vydáním pro PSVR, taktéž v roce 2019, u PlayStation VR ale zatím neznáme přesné datum.

Shadow Legend oficiální trailer

Vizuálně se bude jednat o gotické variace prostředí, které někomu mohou připomenout SoulKeeper VR, což je jeden z nejznámějších a nejlepších VR indie projektů, které jsou k vidění. Na poli grafiky za ním ale aktuální hra zaostává, i když určité kouzlo si sebou nese.

Příběh se v Shadow Legend bude točit okolo středověku a křížových výprav. Ve hře budete hrát za velmistra řádu templářů a vaše cesta vám zabere okolo 5-ti až 6-ti hodin. Studio VitruviusVR pak pracuje na hře již více než dva roky.

I když se nedočkáme té nejlepší grafiky a realistické fyziky středověkých bitev (tu bychom u VR RPG hry ani nechtěli), stejně se nemůžeme dočkat, až Shadow Legend budeme moci vyzkoušet. Předpokládá se, že Shadow Legend bude bude k dispozici v beta verzi již někdy příští týden a plná hra se pak dostane ven v únoru 2019 na Rift a Vive.

Zdroj:
Předchozí článek HTC spustilo registrace do soutěže Viveport Developer Awards 2018
Další článek Bylo ohlášeno datum vydání střílečky Skyfront VR