Cyan – studio a vydavatelé stojící za legendárními adventurními hrami Myst (1993) a Riven (1997), ohlásili svou novou VR hru ZED od Eagre Games, které vede původní výtvarník Mystu Chuck Carter.

Adventura ZED je aktuálně vyvíjena týmy Eagre Games a Skymap Games z Nové Anglie. ZED bude pak první hrou, kterou vydá Cyan Ventures, nově vytvořená publikační odnož Cyan.

Kromě práce na legendárním Mystu pracoval Chuck Carter i na dalších 25 hrách včetně Command & Conquer, Marvel Ultimate Alliance 2 a Pac-Man World Rally. Mimo to je známý i pro svou práci na řadě neherních projektů, jako jsou televizní seriály Babylon5, NASA, National Geographic a Scientific American.

Na hře samozřejmě nepracuje Carter sám, ale kromě něj i další jména herní scény, včetně scénáristů Joe Fieldera (Bioshock Infinite, The Flame and the Flood) a Davida Chena (série Metal Gear Solid, Narcosis). Známý dabér Stephen Russell (série Thief a Fallout) pak propůjčí hře svůj hlas.

ZED – oficiální trailer

Samotné studio o hře tvrdí následující:

ZED je příběh stárnoucího umělce, utopeného v lítosti a s myslí zakalenou demencí. Uvnitř jeho tvůrčí mysli se hráči pokusí znovu sestavit roztříštěné vzpomínky do konečného a trvalého odkazu jako milující dárek jeho nenarozené vnučce. ZED bude surrealistická výprava s nečekaným plynutím vyprávění, která se bude odehrávat na fantastických a divokých místech. Na konci přijdete na to, že se jedná o hořkosladký příběh, který je hluboce osobní a bezpochyby univerzální.

Tato nová adventura se mezi námi objeví v Q1 roku 2019, s podporou Oculus Rift, HTC Vive a PC. Stránka hry na Steamu je již nyní aktivní, ale zatím na ní nejsou k nalezení žádné informace o ceně, či přesného data vydání.

Zdroj:
Předchozí článek Strategie Skyworld od Vertigo Games přijde na PlayStation VR začátkem roku 2019
Další článek Google pracuje na VR botách, které Vám umožní svobodný pohyb!