S klesajícím prodejem svých smartphonů a odchodem části inženýrského týmu pro vývoj telefonů, to vypadá, že se HTC pouští plnou parou do oblasti VR. Aktuálně bylo zjištěno, že si společnost zaregistrovala ochranné známky na jméno Vive Cosmos, což nám indikuje příchod nového VR headsetu!

Zjistili to na webu Venture Beat a holandském MobielKopen, kteří odhalili podání ochranné známky u úřadu Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO) s jednoduchým jménem „Vive Cosmos“.

Vive Cosmos

Zatímco popis zařízení je poměrně krátký, vypadá to, že HTC přinese více verzí VR headsetů s názvem Vive Cosmos.

Pokud by si chtěl někdo počíst, zde je zkrácený popis, převzatý z EUIPO:

Head mounted display for computer simulated reality; computer hardware; computer simulated reality software; computer simulated reality game software; handheld controllers for use in computer simulated reality environment; optical devices, namely, eye pieces for head mounted displays; carrying cases and holders for head mounted displays; smartphones; portable computers; wearable electronic devices in connection with a head mounted display…

Únik z Valve na začátku tohoto měsíce ukázal, že společnost chystá nový headset s velkým zorným polem (FOV) a dokonce jsme se i dočkali fotek, které ukazují prototyp pozdější fáze, případně vývojářskou sadu. Valve samotné úzce spolupracuje s HTC, výsledkem pak byl headset HTC Vive v roce 2016. Bude i Vive Cosmos výsledkem takového partnerství? Toť otázka.

S přenosným 6DOF headsetem Vive Focus, který se konečně dostal i na mimočínský trh dříve v tomto měsíci a novou exkluzivní edicí HTC Vive Pro McLaren, která byla představena minulý týden, je jasné, že HTC se plně koncentruje na VR oblast svého podnikání.

Když si vezmeme, že Oculus chystá svůj nový Oculus Rift S, HTC Vive Cosmos by zapadalo do tohoto schématu jako odpověď na plánovaný headset od Oculusu. Jak vše ale bude doopravdy v tuto chvíli nevíme, ale jakmile budeme vědět víc, zde se to dočtete.

Zdroj:
Předchozí článek Nová VR hra s Vetřelcem bude možná oznámena příští týden
Další článek Blizzard chystá Warcraft AR hru inspirovanou Pokémon GO