Nový vynález společnosti Google se objevil v patentu uděleném United States Patent and Trademark Office. Google pracuje na VR botách, které Vám umožní svobodný pohyb. Bude se jednat o boty, které umožní neomezenou chůzi ve virtuálním prostředí, což je další krok k opravdu plnohodnotnému zážitku ze světa virtuální reality.

V dnešní době je hlavní problém virtuální reality, že jste fixovaní na jednom místě a nemůžete se svobodně pohybovat. Teda pokud nevlastníte speciální VR zařízení jako je například platforma Virtuix Omni Walking.

Virtuix Omni Walking VR je příliš rozměrné, takže jeho použití v domácnosti není příliš komfortní, nebo spíše nereálné. Letové nebo závodní simulátory jsou pro nás hráče VR přirozené, ale jakákoliv otevřená aréna – jako je třeba GTA nebo RDR 2 – není v současné době možná hrát přes VR. Možná těmto dnům konečně odzvoní. To je to co chce Google změnit pomocí této speciální obuvi.

Patent – s názvem „Obuv s rozšířenou  / nebo virtuální realitou“ – popisuje motorizovanou botu, která dokáže rozpoznat dostatek prostoru k chůzi, v té chvíli dojde k aktivaci mechanismu, který vám umožní udělat krok ve virtuálním světě, aniž byste pokročili v reálném světě.

Tyto boty patent popisuje následovně: ¨umožnit uživateli chůzi ve virtuálním prostředí, zatímco ve fyzickém prostoru zůstává na místě¨ Jinými slovy budete si myslet, že skutečně kráčíte, ale ve skutečnosti budete vypadat jako Michael Jackson při jeho světoznámém moonwalkingu.

Co na to říct závěrem? Good job Google. Přidejte rukavice, které budou umět poskytnout zpětnou vazbu, ať můžeme osedlat koně a projet se po krásném virtuálním světě Red Dead Redemption 2.

 

Zdroj:
Předchozí článek Oznámena nová VR adventura ZED, za kterou stojí tvůrci Mystu
Další článek VR Puzzle A Fisherman’s Tale zná své datum vydání