V nedávném článku na serveru Kotaku se zmínili zaměstnanci Blizzardu, že studio vyvíjí hru ze světa Warcraft s rozšířenou realitou pro mobilní telefony. Hra je údajně inspirována Pokémon GO, hlavním hitem AR her, kterou zřejmě hrají i mnozí z Blizzardů.

Pokémon GO, který byl spuštěn v roce 2016, je nejúspěšnější AR hrou všech dob. Podle průzkumu od Apptopia má hra více než 50 milionů hráčů a vydělala více než 2 miliardy dolarů. Hra překresluje Pokémony na stylizovanou mapu skutečného světa, kterou hráč prozkoumává. Když je Pokémon objeven, telefon se přepne do AR režimu.

Warcraft AR

Neexistují zatím žádné informace o tom, jak přesně bude fungovat tento žánr ve světě Warcraft. Co by dávalo smysl, je použití systému „Battle Pets“ z World of Warcraft. Battle Pets byli v MMO od začátku, ale v roce 2012 Blizzard přidal možnost hráčům bojovat s podporou jejich mazlíčků, podobně, jako je to k vidění u Pokémonů. Pokud se tedy Blizzard rozhodne doopravdy replikovat Pokémon GO, obě hry mohou skončit s velmi podobnou hratelností.

 

Bohužel nemáme zádné info o tom, že by snad Blizzard pracoval na VR hře nebo na přidání VR podpory do World of Warcraft. V loňském roce však neoficiální fanouškovský projekt v Unity ukázal, jak by celé WoW mohlo fungovat ve VR. Viz video níže:

Pokémon GO zpopularizoval AR hry na mobilní telefony a další tituly si chtějí urvat kus tohoto trhu. Harry Potter AR se chystá v roce 2019, viděli jsme i ukázky z Ghostbusters a Jurassic World a nyní se k nim přidá i Blizzard se svým Warcraftím AR. Otázkou ale je, zda tyto hry dokážou zopakovat úspěch Pokémon GO nebo skončí jako nepovedené imitace. Vše se pravděpodobně dozvíme v roce 2019.

Zdroj:
Předchozí článek HTC si zaregistrovalo ochrannou značku Vive Cosmos
Další článek Strategie Skyworld od Vertigo Games přijde na PlayStation VR začátkem roku 2019