Aplikace Virtual Desktop, která umožňuje prohlížení a používání vašeho počítače ve VR, se tento týden konečně vydává na Oculus Go a Gear VR. A jakmile se příští rok dostane ven Oculus Quest, chystaný 6DOF headset, bude k dispozici i pro něj.

Do obchodu Oculus Store se aplikace dostane dne 29. listopadu a umožní vám připojit přes WiFi Oculus Go k počítači, takže můžete jak streamovat, tak pracovat s jakýmkoli programem na pracovní ploše.

Tvůrce Virtual Desktopu Guy Godin říká, že podobně jako verze pro PC, se mobilní verze spoléhá na nativní dotykovou klávesnici od Windows, přestože můžete připojit přes Bluetooth myši, klávesnice a gamepady. Samozřejmě můžete použít i ovladač Oculus Go nebo Gear VR.

Virtual Desktop

Godin dále v příspěvku na Redditu tvrdí, že celková latence streamu aplikace je 20 ms plus vaše individuální latence sítě. „CS:Go si na tom zřejmě nezahrajete, ale jinak to není vůbec zlé. Periférie připojené přes Bluetooth mají o něco vyšší latenci kvůli špatnému Bluetooth stacku pro Android a ovladač Go je na tom daleko lépe (Oculus napsal své vlastní ovladače),“ napsal.

Pro nejlepší kvalitu datového toku a latenci navrhuje Godin připojení k počítači přes 5 GHz WiFi. Uživatelé se také mohou připojit až na čtyři počítače, takže můžete mezi nimi přepínat za běhu, ale díky omezení mobilní verze budete moci sledovat pouze jeden. Verze pro Mac je v přípravě, ale není jisté, kdy bude vydána.

Virtual Desktop pro Oculus

Zdroj:
Předchozí článek Tvůrce Hra o trůny: Aktuální VR je jako divadlo před Shakespearem
Další článek Hororová klasika Affected: The Manor tento týden vyděsí PSVR