Další díly Hra o trůny se na nás chystají již brzy. To je samozřejmě skvělé (pokud tedy patříte mezi fanoušky této série), ale kromě toho si na nás spisovatel George R. R. Martin přichystal další svět, který můžeme navštívit a to dokonce ve VR.

SyFy (populární Scifi TV kanál) právě ukázal tři 360° videa k jejich nové sérii jménem Nightflyers, která je založena na scifi hororové novele od G.R.R. Martina. Za scénářem a režií pak stojí producent Jeff Buhler.

Nightflyers | Official Trailer

Bohužel Syfy je jedním z YouTube kanálů, který blokuje svůj obsah v závislosti na zeměpisné poloze, takže my v ČR nemůžeme jejich obsah sledovat. Ale pozor, stačí si nasadit VR headset (nově i Oculus Go), nahodit YouTube a voila.

Nightflyers
Ukázka ze série Nightflyers.

Samotný G.R.R. Martin pak trochu pohovořil pro Syfy o virtuální realitě, s tím, že zmínil své oklouzlení technologií a nutností evoluce. „Technologie ještě není dospělá a nepřišli jsme zatím na to, jak korektně vyprávět ve VR příběhy,“ řekl Martin a pokračoval, „ale myslím si, že za 20 nebo 30 let, možná i dříve, bude televize a kina kompletně nahrazena VR a vy si všechny ty báječné příběhy prostě prožijete ve virtuální realitě.“

Taktéž se rozpovídal o možné budoucnosti pro VR. „Myslím si, že je tato oblast v podobné pozici jako divadlo před Shakespearem. Samozřejmě, že se odehrávaly divadelní hry, ale až jeho divadlo Globe, opravdu z divadla udělalo živoucí zážitek. A samozřejmě i filmy začínaly ve velmi skromných podmínkách a nakonec se dopracovaly až ke Star Wars.“

Zdroj:
Předchozí článek Aktuální přehled: Nejlepší hry pro PSVR
Další článek Virtual Desktop se tento týden konečně dostane na Oculus Go a Gear VR