Tak jak jsme nachystali přehled aktuálně nejlepších her pro Oculus Rift i HTC Vive, nyní přišel čas, abychom si ukázali nejlepší hry pro PSVR. Headset od Sony sice není tak výkonný jako Rift nebo Vive, či tak přenosný jako Samsung Gear VR, ale díky základně 50 miliónů PlayStation 4 má docela našlapanou nabídku her.

V PSN Store samozřejmě můžete najít nepřeberné množství her pro PSVR, až je občas těžké se v nich vyznat, a proto se dnes pojďme podívat na ty nejlepší hry pro PSVR.

Aktuální přehled: 9x nejlepší hry pro PSVR

1. Elder Scrolls V: Skyrim VR

Na hru, která původně nebyla určena pro VR, se Skyrim VR docela povedl. Stále se jedná o Skyrim, který znáte a máte rádi, ale nyní si ho můžete užít jako nikdy předtím. A to ve VR. Díky široké škále možností ovládání a stovkám hodin obsahu se jedná o hru, kterou by měli všichni fanoušci RPG povinně vyzkoušet, pokud se ovšem dokážete smířit s komplikovanějším ovládáním, sníženým vizuálním efektům a poněkud obtížnějšímu uživatelskému rozhraní. A k plusům bychom neměli zapomenout připočítat všechny dostupné módy!

Je to zvláštní pocit, když se poprvé projdete po prašné cestě směrem k Riverwoodu ve VR nebo pozorujte Tamriel z vrcholu Throat of the World. Ať už jste veterán Elder Scrolls nebo jeden z mála šťastných, kteří se poprvé setkají s tímto světem, Skyrim VR je prostě okouzlující.

2. Firewall Zero Hour

Firewall Zero Hour je mlutiplayerová VR střílečka, která se snaží naplňovat svůj potenciál. Pokud ještě nemáte ve výbavě PS VR Aim controller, jeden si běžte koupit, protože ten u této hry stoprocentně využijete. I když se dá FZH hrát i s DualShock 4 ovladači, není to ono.

Pokud jste majitelem PSVR a chtěli jste si vždy zahrát multiplayerovou hru ve VR, Firewall Zero Hour je to pravé ořechové.

3. The Persistence

The Persistence přinesla na PSVR svěží mix žánrů, kdy se hra pohybuje na rozmezí stealth žánru, hororu a FPS. I když zamrzí chybějící podpora Move nebo PS Aim ovladačů, dá se hrát skvěle i s DualShock 4 ovladači. Tato temná stealth akce vás bude bavit!

4. Beat Saber

Kdybychom měli krátce charakterizovat tuto hru, co bychom řekli? Je prostě úžasná. Pokud jste z nějakého důvodu o této hře ještě neslyšeli, tak vězte: máte červený a modrý meč, každý v jedné ruce, a za úkol máte rozřezávat bloky, které k vám blíží v rytmu hudby.

Beat Saber je jednoduše jednou z nejvíce návykových her pro VR a hrát ji může v podstatě každý bez jakékoli zkušenosti s VR. A ve verzi PC VR si můžete stáhnout úžasné další skladby.

5. Astro Bot: Rescue Mission

Astro Bot se nesnaží tvrdit, že se jedná o „must have“ hru, či snad přicházet s nějakým neotřelým a ještě neviděným mixem hratelnosti, ale ve své podstatě se jedná o naprosto roztomilou a skvělou hru. Rozhodně doporučujeme všem majitelům PSVR!

6. Superhot VR

Superhot VR je čistá dávka adrenalinu do žil, která vás napumpuje skoro jako ve skutečnosti. S každým pohybem, který uděláte, se čas trochu posune dopředu a vy se musíte vyhýbat sérii vystřelených kulek. Od začátku do konce se Superhot VR hraje prostě skvěle.

7. Resident Evil 7: Biohazard

Na tuto hru čekali všichni majitelé a fanoušci PSVR od momentu jejího ohlášení na E3 v roce 2016. A bylo se opravdu na co těšit.

Resident Evil 7. Biohazard přinesl více než 12 hodin trvající kampaň, kompletně hratelnou ve VR, s parádní atmosférou a zážitky, které se vám vryly pod kůži. Pokud jste ještě nehráli – velká chyba!

8. WipEout Omega Collection VR

Wipeout Omega Collection VR přinesl na PSVR parádní mix hratelnosti v podobě závodů, bojů a skvěle vytvořeného prostředí. Jedná se opravdu o jednu z nejlepších her dostupných na PSVR.

9. Tetris Effect

Tetris Effect je relativně novou hrou v našem přehledu a upozorňovali jsme na ni již našem listopadovém přehledu. I když si řeknete je to jen Tetris, tak pořád se jedná o Tetris ve VR. Tetris Effect navíc přináší vizuální prožitek od Enhanced Game a povedlo se jim vytvořit parádní desing všech úrovní.

Zdroj:
Předchozí článek HTC a McLaren Racing představili limitovanou edici headsetu Vive Pro McLaren Limited Edition
Další článek Tvůrce Hra o trůny: Aktuální VR je jako divadlo před Shakespearem