VR headset Oculus Rift je mezi námi již nějaký čas za tu dobu pro něj přibývá spoustu obsahu. Stejně jako u přehledu pro HTC Vive, který můžete nalézt zde, se i tento seznam budeme snažit aktualizovat každý měsíc. Nyní se pojďte podívat na nejlepší hry pro Oculus Rift (přehled 9 kousků), které si v těchto dnech můžete zahrát.

Seznam je hodně podobný s přehledem pro HTC Vive, což je dáno i společnou platformou Steam. V dalším díle se pak dočkáte přehledu pro nejlepší PSVR hry.

Aktuální přehled: 9x nejlepší hry pro Oculus Rift

1. Beat Saber

Kdybychom měli krátce charakterizovat tuto hru, co bychom řekli? Je prostě úžasná. Pokud jste z nějakého důvodu o této hře ještě neslyšeli, tak vězte: máte červený a modrý meč, každý v jedné ruce, a za úkol máte rozřezávat bloky, které k vám blíží v rytmu hudby.

Beat Saber je jednoduše jednou z nejvíce návykových her pro VR a hrát ji může v podstatě každý bez jakékoi zkušenosti s VR. A ve verzi PC VR si můžete stáhnout úžasné další skladby.

2. Onward

Jedná se o hardcore VR střílečku pro hardcore VR hráče. Pokud se máte nahrány stovky hodin ve hrách jako Rainbow Six, Ghost Recon, SOCOM a další podobné taktické vojenské střílečky, budete se zde cítit jako doma. Jedná se opravdu o týmovku, nic podobného jako je například Call of Duty a za celou hrou stojí jeden člověk.

Onward je realistická VR hra, na kterou čekalo mnoho hráčů. Využívá plné možnosti sledování a komunita kolem této hry je silná, což z ní činí jeden z výjimečných titulů pro HTC Vive.

3. Elder Scrolls V: Skyrim VR

Na hru, která původně nebyla určena pro VR, se Skyrim VR docela povedl. Stále se jedná o Skyrim, který znáte a máte rádi, ale nyní si ho můžete užít jako nikdy předtím. A to ve VR. Díky široké škále možností ovládání a stovkám hodin obsahu se jedná o hru, kterou by měli všichni fanoušci RPG povinně vyzkoušet, pokud se ovšem dokážete smířit s komplikovanějším ovládáním, sníženým vizuálním efektům a poněkud obtížnějšímu uživatelskému rozhraní. A k plusům bychom neměli zapomenout připočítat všechny dostupné módy!

Je to zvláštní pocit, když se poprvé projdete po prašné cestě směrem k Riverwoodu ve VR nebo pozorujte Tamriel z vrcholu Throat of the World. Ať už jste veterán Elder Scrolls nebo jeden z mála šťastných, kteří se poprvé setkají s tímto světem, Skyrim VR je prostě okouzlující.

4. Exorcist: Legion VR

Exorcist: Legion VR je bezpochyby jednou z nejlepších hororových her pro VR. Pomalé budování napětí, každé vylekání je opravdové a pocit hrůzy, kterou cítíte při zkoumání dokonalého prostředí, je ohromující. Ten pocit, když se vám zdá, že slyšíte hlasy uvnitř své hlavy a cítíte teplo krucifixu při pohledu do tváře démona, je uchvacující.

Exorcist: Legion VR má potenciál vyděsit i ty nejtvrdší fanoušky hororu a to už je co říct!

5. Lone Echo

Lone Echo sbírá body především ve třech klíčových oblastech VR zážitku: pohyb, uživatelské rozhraní a interakce. Výsledná směsice intuitivního pohybu, hratelnosti založené na objevování a vyprávění příběhu vytvářejí přesvědčivý pocit kvalitně odvedené práce pro VR.

Ohlášené pokračování by pak mohlo přinést jednu z nejlepších her pro VR.

6. Superhot VR

Superhot VR je čistá dávka adrenalinu do žil, která vás napumpuje skoro jako ve skutečnosti. S každým pohybem, který uděláte, se čas trochu posune dopředu a vy se musíte vyhýbat sérii vystřelených kulek. Od začátku do konce se Superhot VR hraje prostě skvěle.

7. Echo Combat

Tento multiplayerový spin-off k výše uvedené hře Lone Echo jsme již představili zde. Jedná se o týmovou střílečka v nulové gravitaci od vývojářů Ready at Dawn.

8. Hellblade VR

Jedná se o VR hru, která zčistajasna vyšla a všechny překvapila. Vývojářské studio Ninja Theory nesázelo na velkolepé oznamování a uvolnění Hellblade ve VR tak bylo příjemným překvapením pro všechny.

Ani Hellblade nebyl původně vytvořen pro VR, ale přizpůsobil se skvěle. Senua, protagonistka řežby od Ninja Theory, dává válečnou modří najevo nejen vůli zabíjet, ale také se za ní nejspíš snaží skrýt svou temnotu a zapudit šeptající démony. Hellblade je totiž řádně psychotická akce, ve které si nikdy nebudete jistí, jestli vám po krku jde opravdová hrozba, nebo plody pokroucené mysli hlavní postavy.

9. From Other Suns

Ve From Other Suns se ocitáte spolu s dalšími dvěma společníky v kosmické lodi letící skrz galaxii, přičemž bojujete, obchodujete a to celou cestu zpět na Zem. Hra je vytvořena procedurálním generováním, pro zajištění unikátnosti každého hraní a zdánlivě nekonečného množství zbraní, které na své cestě můžete najít.

From Other Suns je ambiciózní VR titul, který nasadil laťku hodně vysoko. Na své přijdou nejen fanoušci sci-fi, ale i milovníci dobrodružství.

Zdroj:
Předchozí článek Slevový kupón k levnému headsetu Xiaomi Mi VR Play 2
Další článek HTC a McLaren Racing představili limitovanou edici headsetu Vive Pro McLaren Limited Edition