VR headset HTC Vive je mezi námi již nějaký čas, a tak je jasné, že za tu dobu pro něj vznikla fůra obsahu. Na Steamu lze nalézt stovky her, které podporují HTC Vive, ale je třeba upřímně přiznat, že jen málo z nich nabízí propracovanější herní mechaniky, které udrží zábavnost delší dobu než 30 minut. Proto jsme pro vás připravili seznam, ve kterém najdete nejlepší hry pro HTC Vive v počtu 9 kusů, a které si v těchto dnech můžete zahrát.

Aktuální přehled: 9x nejlepší hry pro HTC Vive

1. Beat Saber

Kdybychom měli krátce charakterizovat tuto hru, co bychom řekli? Je prostě úžasná. Pokud jste z nějakého důvodu o této hře ještě neslyšeli, tak vězte: máte červený a modrý meč, každý v jedné ruce, a za úkol máte rozřezávat bloky, které k vám blíží v rytmu hudby.

Beat Saber je jednoduše jednou z nejvíce návykových her pro VR a hrát ji může v podstatě každý bez jakékoli zkušenosti s VR. A ve verzi PC VR si můžete stáhnout úžasné další skladby.

2. LA Noire: The VR Case Files

V LA Noire VR převezmete roli policisty Cole Phelpse, při prozkoumávání zločinů ze čtyřicátých let v Los Angeles. Zkoumáte místa činu a provádíte výslechy. Masivní, rozlehlé město je jednou z největších oblastí dostupných ve VR, a i přes svůj věk má jednu z nejlepších grafik, které jsme kdy ve VR viděli.

Nejedná se o úplně dokonalou hru, ale může sloužit jako ukazatel směru, kterým VR směřuje při zapojení velkých herních AAA studií, jako je Rockstar.

3. Elder Scrolls V: Skyrim VR

Na hru, která původně nebyla určena pro VR, se Skyrim VR docela povedl. Stále se jedná o Skyrim, který znáte a máte rádi, ale nyní si ho můžete užít jako nikdy předtím. A to ve VR. Díky široké škále možností ovládání a stovkám hodin obsahu se jedná o hru, kterou by měli všichni fanoušci RPG povinně vyzkoušet, pokud se ovšem dokážete smířit s komplikovanějším ovládáním, sníženým vizuálním efektům a poněkud obtížnějšímu uživatelskému rozhraní. A k plusům bychom neměli zapomenout připočítat všechny dostupné módy!

Je to zvláštní pocit, když se poprvé projdete po prašné cestě směrem k Riverwoodu ve VR nebo pozorujte Tamriel z vrcholu Throat of the World. Ať už jste veterán Elder Scrolls nebo jeden z mála šťastných, kteří se poprvé setkají s tímto světem, Skyrim VR je prostě okouzlující.

4. Exorcist: Legion VR

Exorcist: Legion VR je bezpochyby jednou z nejlepších hororových her pro VR. Pomalé budování napětí, každé vylekání je opravdové a pocit hrůzy, kterou cítíte při zkoumání dokonalého prostředí, je ohromující. Ten pocit, když se vám zdá, že slyšíte hlasy uvnitř své hlavy a cítíte teplo krucifixu při pohledu do tváře démona, je uchvacující.

Exorcist: Legion VR má potenciál vyděsit i ty nejtvrdší fanoušky hororu a to už je co říct!

5. Onward

Jedná se o hardcore VR střílečku pro hardcore VR hráče. Pokud se máte nahrány desítky hodin ve hrách jako Rainbow Six, Ghost Recon, SOCOM a další podobné taktické vojenské střílečky, budete se zde cítit jako doma. Jedná se opravdu o týmovku, nic podobného jako je například Call of Duty a za celou hrou stojí jeden člověk.

Onward je realistická VR hra, na kterou čekalo mnoho hráčů. Využívá plné možnosti sledování a komunita kolem této hry je silná, což z ní činí jeden z výjimečných titulů pro HTC Vive.

6. Superhot VR

Superhot VR je čistá dávka adrenalinu do žil, která vás napumpuje skoro jako ve skutečnosti. S každým pohybem, který uděláte, se čas trochu posune dopředu a vy se musíte vyhýbat sérii vystřelených kulek. Od začátku do konce se Superhot VR hraje prostě skvěle.

Jedná se jednoduše o jeden z nejlepších titulů a nedávná aktualizace Forever přináší další rozšíření herních režimů, nové výzvy a lepší možnosti znovuhratelnosti.

7. Hellblade VR

Jedná se o VR hru, která zčistajasna vyšla a všechny překvapila. Vývojářské studio Ninja Theory nesázelo na velkolepé oznamování a uvolnění Hellblade ve VR tak bylo příjemným překvapením pro všechny.

Ani Hellblade nebyl původně vytvořen pro VR, ale přizpůsobil se skvěle. Senua, protagonistka řežby od Ninja Theory, dává válečnou modří najevo nejen vůli zabíjet, ale také se za ní nejspíš snaží skrýt svou temnotu a zapudit šeptající démony. Hellblade je totiž řádně psychotická akce, ve které si nikdy nebudete jistí, jestli vám po krku jde opravdová hrozba, nebo plody pokroucené mysli hlavní postavy.

8. Transpose

O vydání této hry jsme již informovali zde. Jak jste si mohli přečíst, jedná o novou logickou hru z pohledu první osoby. Transpose se odehrává ve snovém vesmíru, kde hráči zaznamenají několik překrývajících se verzí sebe sama, které budou potřebovat (a využívat) při řešení stále náročnějších hádanek.

Transpose má celkem tři unikátní světy, které obsahují více než 30 levelů a dohrání celé hry by mělo zabrat okolo osmi hodin.

9. The Gallery: Episody 1 a 2

Tyto dvě hry by měly být hrány popořadě. Jejich příběh totiž na sebe navazuje a The Gallery je jedním z nejlépe vyprávěných příběhů ve VR. Hra je tak krásným příkladem, jak by adventura pro VR měla vypadat.

I když každou epizodu dokončíte za pár hodin, poté, co příběh skončí, budete opravdu ohromeni. Ani my se nemůžeme dočkat, co přinese pokračování.

Zdroj:
Předchozí článek Gungrave VR vystřelí na PSVR v příštím měsíci
Další článek Slevový kupón k levnému headsetu Xiaomi Mi VR Play 2