Titanic VR (2018) je zajímavým interaktivním příběhem a hrou, která nás zavede do hlubin moře, na místo odpočinku R.M.S. Titanic. Tam budete prozkoumávat ztroskotání této lodi, které se odehrálo v roce 1912 a historii této události. Tvůrci nám na to vyhradili 6 hodin příběhu, který již PC VR hráči mohli prožít a nyní se 22. listopadu dostane i na PSVR.

Za Titanic VR stojí studio Immersive VR Education, tedy vývojáři, kteří stojí za VR projekty jako Apollo 11 VR (2016) a 1943: Berlin Blitz (2018).

Titanic VR

Samotní Immersive VR Education se k Titanic VR vyjádřili následovně:

Převezmete úlohu Dr. Ethana Lynche, docenta námořní archeologie na fiktivní univerzitě v Nova Scotia, v jehož kůži se budete potápět na dno Severního Atlantiku. Díky financování projektu od tajemného investora, mohl doktor Lynch a jeho doktorand Jean Robinson vyrazit na palubě výzkumné lodi, aby se ponořili do hlubin ke vraku Titanicu a odpověděli na otázky, které zůstaly utajeny po celé století.

Kromě výletů na palubě ponorky, hráči bude i umožněno sledovat klíčové historické události očima přeživšího na palubě záchranného člunu č. 6.

Titanic VR oficiální trailer

Immersive VR Education dále tvrdí, že se jí podařilo dosáhnout „historicky přesné rekonstrukce událostí, založené na svědectví očitých svědků a rozsáhlém výzkumu. Hráči se tak dostane hlubšího porozumění této historické a tragické události.“

Zdroj:
Předchozí článek Objevil se nový cool trailer na Borderlands 2 VR
Další článek The Limit - akční film od režiséra Sin City míří na všechny VR platformy