Je to již nějaký pátek, Xiaomi představilo svůj samostatný headset pro virtuální realitu Xiaomi Mi VR Standalone. Jelikož již Xiaomi má za sebou výrobu Oculus Go pro Oculus, bylo jen otázkou času, než čínský výrobce představí vlastní rebrandovanou verzi.

Nový headset Xiaomi Mi VR Standalone je designově, až na logo výrobce a drobnou úpravu barev těla a krytu, dvojníkem Oculus Go. Obsah pro virtuální realitu však neobstarává Oculus ale samo Xiaomi. Headset je osazen 2K Fast-Switch LCD displejem (2 560 × 1 440 pix) s obnovovací frekvencí 60, popř. 72 Hz, a pohání jej Snapdragon 821 s 3GB RAM. Podle verze je na výběr mezi 32 a 64GB interním úložištěm.

Xiaomi Mi VR STandalone

Headset nemají poziční trackování, do her se přenáší pouze pohyb vaší hlavy. Ke všemu ostatnímu slouží přibalený jednoruční ovladač o rozměrech 111 × 58 × 37 mm. VR brýle mají po stranách vestavěné reproduktory, které poskytují iluzi prostorového audia. Alternativně si můžete zvuk pustit do sluchátek prostřednictvím 3,5mm konektoru jack. K internetu se připojíte přes Wi-Fi, integrovanou 2 600mAh baterii nabíjíte přes microUSB 2.0.

Xiaomi Mi VR Standalone oficiální video

Jak již bylo zmíněno, virtuální obsah pro brýle dodává samo Xiaomi, byť pro něj využívá platformu Oculus Store. V obchodě je k dispozici více než sto her a další přibývají. No a pokud by někdo chtěl vyzkoušet Oculus Go od Xiaomi (máme informace, že je k dispozici již i angličtina), tak zde je slevový kupón v podobě GBVR003, díky kterému můžete tento headset mít za 304,99 dolarů.

Předchozí článek Black Friday u HTC: skvělé ceny HTC Vive Pro
Další článek Objevil se nový cool trailer na Borderlands 2 VR