Jste-li fanouškem FPS stříleček, pak vám možná není neznámá hra Metroid Prime. Ta vyšla v roce 2002 pro konzoli Nintendo Gamecube a Prime byla začátkem jedné z nejzajímavějších akčních trilogií všech dob. Tento titul také byl prvním Metroidem ve 3D a FPS.

Skupina univerzitních studentů (a fanoušků této hry) se tak nadchla myšlenkou zahrát si Metroid Prime ve VR, že na nic nečekali a rovnou začali vyvíjet svou vlastní reinkarnaci Metroid Prime ve virtuální realitě, jako součást probíhajícího projektu zahrnujícího využití FPS mechanik ve VR.

Metroid Prime

V několika vývojářských deníčcích nahraných na YouTube (kanál Yonic Studios), tým představuje neúplné VR ztvárnění klasiky z roku 2002, doplněné o několik nových lokací, zbraní a nepřátel. Vše běží na headsetu Oculus Rift s podporou dotykového ovládání a Metroid Prime VR dokonce zachoval mnoho původních funkcí.

Ale bohužel musíme každého, kdo se začal těšit, jak si Prime ve VR brzy zahraje, zklamat. Podle právního vyjádření, které je uvedeno na začátku každého z dev logů, tým neplánuje vydání této hry pro veřejnost kvůli notoricky známé ochraně Nintenda nad jejich původními hrami. V komentáři, který jeden z vývojářů dal na Reddit, je znovu zdůrazněno, že MetroidPrime VR byl vytvořen pouze jako součást projektu týkajícího se implementace FPS mechaniky ve VR hrách.

Takže Metroid Prime VR sice nikdy neuvidíme, ale kdo má zálusk, tak se může podívat na DolphinVR, fork Dolphin emulátoru, který umožňuje uživatelům hrát klasické Gamecube a Wii tituly ve VR.

Zdroj:
Předchozí článek CREED: Rise to Glory dostává bezplatnou aktualizaci
Další článek Kdy se konečně dočkáme Minecraftu na Oculus Go?