Předevčírem jsme se konečně dočkali aplikace YouTube VR pro Oculus Go. Ve svém tweetu CTO společnosti Oculus John Carmack uvedl, že se jedná o jednu ze dvou aplikací, na kterou se ho lidé vždy ptají, a že je zde i nějaký pokrok na té druhé aplikaci. A tou druhou aplikací, na kterou se lidé Johna Carmacka ptají, je dozajista Minecraft.

Žádná nadcházející hra pro Oculus Go není tak očekávaná jako Minecraft. Minecraft je nejprodávanější 3D hrou vůbec, s více než 150 miliony prodaných kopií. Je k dispozici na téměř všech herních platformách a u většiny je k dispozici i podpora cross play.

Minecraftu na Oculus Go

Minecraft pro Gear VR

Hra je očekávána nejen z důvodu jejího významu mimo VR, ale i proto, že je již více než 2 roky k dispozici pro headset Samsung Gear VR. Na Gear VR beží stejný Oculus Store jako na Go, takže teoreticky by portování mělo být snadné. Evidentně tomu ale tak není.

První náznaky pro Oculus Go

Samotný John Carmack byl pak silně angažován při portování Minecraftu na Gear VR v roce 2016 a pracoval přímo s vývojáři z Mojangu. Carmack poprvé naznačil, že hra by se mohla dostat i na Go v červnu letošního roku, když prohlásil, že tomu byla přidělena vysoká priorita.

Následující měsíc Carmack naznačil, že bylo dosaženo pokroku, a poznamenal, že se mu opravdu hodně záleží na dostání Minecraftu na Oculus Go:

Co stojí za zpožděním?

Tým stojící za Minecraftem měl velmi náročný rok. Původně měla být verze pro Nintendo Switch na světě již v loňském roce, místo toho se na ni čekalo až do června letošního roku. Kromě toho musel tým učinit zásadní změny v grafickém enginu při přípravě na „Super Duper Graphics Pack DLC“, který přinese do hry moderní grafické prvky. Ten byl také původně zamýšlen k vydání daleko dřív, konkrétně již v roce 2017, ale nakonec si na něj počkáme až do roku 2019.

Zpoždění těchto projektů znamená, že úkoly s nižším prioritami, jako je port pro Oculus Go, byly silně znevýhodněny. S tím jak se dostalo na Nintendo Switch a končí práce na grafickém DLC, doufejme, že Minecraft pro Go dorazí již opravdu brzy, jak naznačoval i John Carmack v jednom ze svým posledních tweetů.

Zdroj:
Předchozí článek Skupina studentů předělává původní Metroid Prime do VR
Další článek Zero-G VR střílečka Echo Combat odstartovala na Riftu