Služba YouTube VR od Google konečně zpřístupnila svou aplikaci na samostatných headsetech Oculus Go. Aplikace byla již dříve k dispozici pro Samsung Gear VR, který používá stejnou apku jako Oculus Go, ale pro Go nebyla až do dnešního dne dostupná.

Aplikace umožňuje uživatelům prohlížet veškerý standardní 2D obsah YouTube, avšak hlavní pozornost je věnována 360° videím, na které se Youtube v posledních letech hodně zaměřuje. Vzhledem k tomu, že je ve VR obtížné psát, aplikace přináší funkci hlasového vyhledávání pomocí rozpoznávání řeči od Google. Uživatelé se také dostanou do své historie vyhledávání, odběrů a seznamů, včetně seznamů skladeb YouTube Music.

Důvodem zpoždění mezi Gear VR a Go je pravděpodobně vlastní úprava Androidu, kterou používá Oculus Go a s tím související absence Google služeb. Port YouTube na Go tedy musel obnášet buď odstranění vazeb aplikace na Google Services a nebo jejich přilepení přímo do aplikace.

Podpora Google pro Oculus, a to navzdory tomu, že má vlastní konkurenční platformu Daydream, je jistě chvályhodná, ale může souviset i se snahou udržet YouTube jako dominantní platformu pro sdílení 2D a 360° videí a s tím související udržení příjmů, které jsou u Google postaveny na bázi softwarové, nikoli hardwarové.

Zdroj:
Předchozí článek Valve chystá Half-Life VR hru - bude se jednat o Half-Life 3 VR?
Další článek PSVR arénová bojovka Megalith zamířila do otevřené bety