Před dvěma dny jsme psali o uniklých fotkách prototypu VR headsetu s logem Valve, které se objevily na webu imgur. Podle zdrojů webu UploadVR se opravdu jedná o prototypy pro nadcházející VR HMD (head-mounted display) headset od Valve, který přijde i s Half-Life VR hrou! To, že by se ale jednalo o Half-Life 3 VR, je však nepravděpodobné.

Tato informace je ale i tak zajímavá hlavně pro fanoušky série Half-Life, jelikož info, které se objevilo společně s headsetem, hovoří i o Half-Life VR hře. Bohužel se však ve VR ještě zřejmě nedočkáme velmi očekávaného Half-Life 3, s největší pravděpodobností se bude jednat o prequel některého z předchozích dílů.

Z dalších informací, které web UploadVR získal se spekuluje o 135° zorném poli a rozlišením jako má Vive Pro. Taktéž by headset měl dorazit s chystanými Knuckles ovladači.

 

Valve aktuálně nemá v nabídce svůj vlastní VR headset a místo toho se dali dohromady s HTC, abychom se v roce 2016 dočkali Vive a na začátku tohoto roku jeho vyšší verze Vive Pro. Zařazení vlastních headsetů do nabídky by tak bylo velkým a zajímavým posunem ve VR strategii Valve, ale v minulosti společnost představila Steam Controller a Steam Link, takže nějaké ty náznaky na poli hardwaru jsou.

Pokud se tento headset dostane v příštím roce na trh, půjde tak o přímou konkurenci headsetu Rift S od Oculusu. Zatím však nemáme dalších informací, natožpak potvrzených, ale jakmile budeme vědět víc, zde se to dočtete. Stay tuned!

Zdroj:
Předchozí článek Windlands 2 přistane na Steamu (Vive, Rift & Windows VR) příští týden
Další článek YouTube VR je konečně k dispozici i pro Oculus Go