Fotky VR headsetu od Valve (jedná se o předpoklad, díky dobře viditelnému logu Valve), se objevily na webové stránce imgur. U fotografií není ověřena jejich pravost, ale díky zobrazeným detailům se bude zřejmě nebude jednat o fake.

Valve aktuálně nemá ve svém portfoliu VR headset a místo svého vlastního se dalo do holportu s HTC, díky kterému spatřilo v roce 2016 světlo světa Vive a začátkem roku jeho vyšší verze Vive Pro.

VR headsetu od Valve

Uniklé fotky nám pak ukazují 2 kamery a integrované sluchátka. Objektivy se zdají být větší než ty u HTC Vive, což pravděpodobně znamená větší zorné pole. Vzhledem k tomu, že větší zorné pole znamená nižší úhlové rozlišení, může mít tato náhlavní souprava také displej s vyšším rozlišením. A předpoklad je, že i bude mít.

Je důležité si uvědomit, že fotky nám nijak nenaznačují, o co konkrétně by se mohlo jednat. Je to interní testovací vzorek nebo referenční návrh pro výrobce (jako u HTC)? Či se snad bude jednat o opravdový VR headset od Valve? Pokud je poslední možnost správně, jednalo by se tak o přímého konkurenta nově chystaného headsetu Rift S od Oculus.

Podle digitální stopy je vidno, že tyto fotografie mají svůj původ v červenci letošního roku. Ať se tedy jedná o cokoli, vývoj tohoto vzorku už bude mnohem dál. Jakmile budeme vědět o VR headsetu od Valve víc, zde se to dočtete.

Zdroj:
Předchozí článek Shadow VR je vyzyvatel Oculus Quest s cenou 399 dolarů
Další článek Vyšla parádní záplava her pro VR!