Na akci HTC, kde došlo k představení mezinárodní verze Vive Focus, jsme se dozvěděli i o dalším samostatném headsetu jménem Shadow VR od čínského výrobce Shadow Creator. A bylo o co stát.

Shadow VR by se totiž měl stát prvním samostatným VR headsetem s 6DoF ovladači, které také chystá na trh Oculus Quest, ale toho se dočkáme až za několik měsíců. Na Shadow VR bude běžet mobilní verze obchodu Viveport od HTC a na trh se dostane 11.listopadu s cenou 399 dolarů, tedy stejně jako Oculus Quest. I když při představení zazněla informace, že headset bude dostupný mezinárodně, aktuálně nemáme potvrzeno jaké všechny trhy to bude zahrnovat.

shadow vr

Headset používá 1440p (2560 × 1440) displej se stejným rozlišením jako má Oculus Go a Lenovo Mirage Solo. Zorné pole by mělo být 110° a chipsetem skrývajícím se v útrobach pak je nepřekvapivě Snapdragon 835 od Qualcommu, který najdeme i ve Vive Focus a Oculus Quest.

HTC dále potvrdilo, že Shadow VR je vybaven 6DoF ovladači vyvinutými interně v Shadow Creator. Ovladače však nebyly ukázány (ani jejich fotky) a nebyly uvedeny žádné podrobnosti o systému sledování. Víme, že HTC pracuje na vlastních ovladačích 6DoF pro Vive Focus, ale ty jsou zjevně odlišné.

shadow vr

Vzhledem k tomu, že na headsetu běží HTC Viveport v mobilní verzi, měli bychom se dočkat stejných aplikací a her, které jsou k dispozici pro Vive Focus, a všechny nákupy aplikací by měly být přenositelné mezi zařízeními. Většina obsahu, která je však v současné době dostupná na Viveportu, však počítá s 3DoF ovladačem pro Vive Focus, takže není jasné, kolik obsahu ve skutečnosti půjde použít s 6DoF ovladači Shadow VR.

HTC samotné pak nebylo zapojeno do vývoje Shadow VR, ale tím, že běží na platformě Vive Wave a používá Viveport, dostalo se Shadow Creator podpory od HTC. V podstatě stejnou strategii pak použil Google u VR headsetu Lenovo Mirage Solo pro Daydream.

Zdroj:
Předchozí článek HTC představilo mezinárodní verzi VR headsetu Vive Focus
Další článek Unikly fotky nového VR headsetu od Valve