Společnost HTC na včerejší akci v San Franciscu představila mezinárodní verzi Vive Focus, samostatného 6DOF VR headsetu, který bude nově dostupný na 37 trzích, včetně Severní Ameriky a Evropy.

Vive Focus není novinkou. Jeho čínská verze byla uvedena již v lednu letošního roku, ale headset byl dostupný jen v Číně. Nyní se jeho mezinárodní verze konečně podívá i do světa.

Při představení bylo zmíněno, že se dočkáme dvou variant headsetu, a to konkrétně Vive Focus a Vive Focus „Advantage“, z nichž druhá přichází se speciálně rozšířenými službami, mezi které patří licencování, dedikovaný support a nástroje pro podporu hardwaru. K dispozici bude také program „Advantage+“, který pravděpodobně nabídne ještě delší hardwarovou záruku.

Standardní varianta headsetu dostala cenu 599 dolarů, zatímco Vive Focus Advantage začíná na 749 dolarech. Je třeba zmínit, že varianta Advantage není zaměřena na koncové uživatele, spíše na business, ale nic nebrání běžnému zájemci si ji zakoupit.

Focus je tak samostatný headset, který má vše potřebné pro VR zabudované přímo v sobě. Včetně baterie, procesoru, grafiky a displeje. Jako chipset je zde použit Snapdragon 835 od společnosti Qualcomm, displej je pak OLED panel s rozlišením 1600 x 1440 pro každé oko, dále má 6DOF tracking a jeden 3DOF ovladač.

specifikace Vive Focus

Společně s Focus byl mezinárodně uvolněn i Vive Wave SDK kit a obsah bude sosán z mobilní verze Viveportu.

Specifikace Vive Focus

Tracking technology&sensors: World-Scale tracking(inside-out 6-degree-of-freedom),9-axis sensors, proximity sensor
Display: 3K AMOLED, resolution 2880 x 1600 (combined)
Refresh rate: 75 Hz
FOV: 110 degrees
Adjustable IPD: Supported
Processor: Qualcomm Snapdragon™ 835
Storage: MicroSD™ slot,up to 2TB MicroSD™ external memory
For data and device charging: USB Type-C
Audio input/output: Built-in microphones, built-in speakers, 3.5mm stereo audio jack
Wireless: Wi-Fi® 802.11 a/b/g/n/ac, support to transmit contents to Miracast™ compatible devices
Power and battery: Built-in rechargeable battery, QC3.0 fast charging, up to 3 hours* of active use time, over one week* standby time
Zdroj:

RoadtoVR

Předchozí článek Black Friday přináší slevu 100 dolarů na VR headset Mirage Solo
Další článek Shadow VR je vyzyvatel Oculus Quest s cenou 399 dolarů