Headset Mirage Solo od Lenovo se dočká svého prvního velkého snížení ceny, když startoval na začátku léta s cenovkou 400 dolarů (pozn. o jeho dostupnosti v ČR si zatím bohužel můžeme nechat jen zdát).

Důvodem tomu je akce Lenovo Black Friday, která se vztahuje nejen na headset Mirage Solo, ale i na 180° kameru Mirage, přičemž oba kousky budou po omezený čas levnější o 100 dolarů.

Tím se Lenovo Mirage Solo dostane na mnohem zajímavější cenu 300 dolarů a kamera Mirage 180 na hezkých 200 dolarů. Prodej začne za nové ceny 19. listopadu na webu Lenovo.com, ale dá se očekávat, že se sleva rozšíří i mezi další prodejce.

Lenovo Mirage Solo je první samostatný 6DOF headset pro platformu Daydream od Google, což znamená, že můžete hrát hry v místnosti bez nutnosti nastavování dalších senzorů. Vše, co potřebujete, je na headsetu.

Mirage kamera má pak dva objektivy/senzory, které umí nahrávat 180° video pro přehrávání v headsetu na bázi platformy Google Daydream. Rozlišení senzorů je dvakrát 13 megapixelů, výstupní video může mít rozlišení 4K, 1440p nebo 1080p při 30 snímcích za vteřinu, objektivy mají clonové číslo f/2,1.

Zdroj:
Předchozí článek HTC rozdává Fallout 4 VR zdarma pro nové předplatitele Viveportu!
Další článek HTC představilo mezinárodní verzi VR headsetu Vive Focus