Novější VR headsety, jako jsou HTC Vive Pro a Windows VR, jsou mezi vítězi v posledním říjnovém výsledku Steam Hardware Survey.

Vylepšený VR headset od společnosti HTC, který Valve začalo nabízet minulý měsíc, zvýšil svůj podíl z 2,03% na 2,27% celkového počtu VR headsetů. Není to obrovské množství, ale pokud toto číslo přidáte k původnímu Vive, který vzrostl ze 42,36% na 42,7%, je HTC na hezkých 44,97%. Tento posun jde na úkor Riftu, který v minulém měsíci snížil svůj podíl z 47,27% na 46,39%.

Microsoft Windows VR headsety mezitím posílily z 7,22% na 7,7%. Tento posun se přičítá představení nového headsetu Odyssey+ od Samsungu, který je vybaven slibným novým displejem a velkým očekáváním, které nastavily slušné prodeje jeho předchůdce.

Steam Hardware Survey

Je třeba ale vzít na vědomí, že tyto údaje nemusí nutně odrážet skutečný počet PC VR headsetů, jelikož je tento hardwarový průzkum nepovinný a vyžaduje, aby uživatelé měli svou VR sadu připojenou v době provádění průzkumu.

Ať tak či onak, bude zajímavé sledovat, jak se tyto grafy změní, až PC VR vstoupí do již své třetí podzimní sezóny. Black Friday je jen pár týdnů před námi a můžeme si být jisti, že se dočkáme opět masivních slev.

Zdroj:
Předchozí článek Oculus nyní nabízí oficiální pouzdro pro Oculus Go
Další článek Podívejte se na Davida Attenborougha jak potkává sám sebe ve VR