Oculus Go je skvělý VR headset, ke kterému samozřejmě dostanete proprietární ovladač ke hraní her. Ale co si budeme říkat, jsou hry, které by se daleko lépe hrály s klasickým ovladačem v ruce. Dnes vám tak přinášíme návod jak připojit PS4, Switch nebo Xbox One ovladač k Oculus Go.

Oculus Go naštěstí umožňuje připojit klasický ovladač díky Bluetoothu. Ale nemějte strach, nemusíte kupovat nějaký drahý nový kousek, stačit vám bude normální ovladač k různým konzolím, který se vám určitě někde doma válí.

Takže PS4, Switch a některé Xbox One ovladače mohou být připojeny ke Go. A jak to udělat? Podívejte se na náš návod:

Stáhněte si aplikaci Oculus a připojte Go

První krok, který musíte udělat, už pravděpodobně máte za sebou. Stáhněte si aplikaci Oculus pro iOS nebo Android, otevřete ji a najděte nastavení vpravo dole. Zde budete moci svůj Go spárovat s telefonem výběrem možnosti Párování nového headsetu. Oculus si připravil svůj vlastní jednoduchý step-by-step návod, který vás provede celým procesem.

Připravte se na párování

Nyní pro důležitý krok. V nastavení vyberte Go (bude muset být zapnuto) a otevřete nabídku. Zde najdete možnost „Ovladač“. Potvrďte ji a přejdete do dalšího menu, ve kterém budou uvedeny všechny již připojené zařízení, včetně ovladače. Vyberte ‚Párovat nový ovladač‘ a další krok pak závisí na ovladači, který chcete spárovat.

PS4 DualShock 4

Pro ovladač PS4 od Sony je potřeba tento nemít připojen k žádné PS4 konzoli. Stiskněte a podržte současně tlačítko PlayStation a tlačítko Share (umístěné nalevo od touchpadu). Kontrolka začne blikat bíle, což naznačuje, že vyhledává spojení. Vraťte se zpět ke svého telefonnu, kde byste měli vidět položku „Bezdrátový ovladač“. Klepněte na ni a máte hotovo.

Switch Pro

Ovladač Switch Pro pro parádní konzoli od Nintendo je velmi jednoduchý na připojení. V horní části je vedle nabíjecího portu malé kruhové tlačítko. Ujistěte se, že váš Pro není aktuálně připojen k vašemu Switchi a poté stiskněte a podržte toto tlačítko. Objeví se blikající diodky a následně uvidíte, že se ovladač objevil v aplikaci na vašem telefonu. Zvolte jej a máte spárováno s Oculus Go.

Xbox One S

Bohužel nelze použít první generaci ovladačů pro konzoli Xbox One a lze použít jen Xbox One S nebo ten, který byl u Xbox One X. V horní části ovladače vedle nabíjecího portu najděte kruhové tlačítko pro synchronizaci. Vše, co potřebujete, je ho podržet a ovladač se objeví v aplikaci na telefonu. Klepněte na něj a máte také hotovo.

Když nyní máte spárovaný některý z ovladačů, sluší se zmínit i problémy. Jeden z nich je latence. Občas je třeba držet tlačítko tak dlouho, dokud se nedostaví patřičný efekt, což je k uzoufání. Také v menu je lepší používat primární ovladač ke Go, abyste se vyhnuli problémům.

Zdroj:
Předchozí článek VR hry, na které se můžeme těšit v listopadu 2018
Další článek Oculus nyní nabízí oficiální pouzdro pro Oculus Go