Oculus chystá Rift S – aktualizovaný headset pro rok 2019


Web TechCrunch přinesl zprávu, že vedení společnosti Facebook odpovědné za VR se rozhodlo nepokračovat v „úplném redesignu“ jejich helmy Oculus Rift (tak jak to původně zamýšlel Brendan Iribe, který společnost opustil) ve prospěch aktualizovaného headsetu Rift S, který by měl dorazit v roce 2019 a pravděpodobně by měl mít tracking systém podobný tomu, kterého se dočkáme na Oculus Quest.

Projekt, který se zřejmě bude jmenovat Rift S, pak podle TechCrunch, přinese pouze pár drobných upgradů včetně rozlišení.

Rift S

Všichni jsme doufali, že příští verze Oculus Rift přijde s pořádnými vylepšeními rozlišení a opustí kabeláž, ale poté, co Brendan Iribe z Facebooku zmizel, bylo jasné, že nákladný projekt nástupce Riftu šel do kopru.

Zodpovědní lidé ve Facebooku za VR, že bychom ale s aktualizovaným headsetem se měli dočkat Insight trackingu, což by mělo umožnit jednodušší nastavení nového Riftu. Zároveň by tento nástupce mohl být připojen k PC batohům bez dalších doplňků. S aktuálním Riftem a jeho trackingem to bylo nemožné, jelikož ten se spoléhá na specializované kamery umístěné v místnosti a propojené USB kabely zpět do PC.

Zdroj:
Předchozí článek Vesta Woojer Ryg vybrala více než 270 000 dolarů na Kickstarteru
Další článek Sci-fi adventura Eclipse: Edge of Light je nyní k dispozici na Oculus Go a Gear VR