V červenci letošního roku se sešli největší hráči VR průmyslu a oznámili konsorcium VirtualLink, což je tým, který se dal dohromady za účelem vytvoření standardního připojení pro budoucí VR headsety. HTC se původně stavělo zády k této aktivitě, ale tento týden se společnost konečně připojila k podpoře tohoto standardu.

Zástupci většiny hlavních výrobců hardwaru a softwaru pro VR, NVIDIA, AMD, Valve, Oculus a Microsoft byli původními členy konsorcia VirtualLink. Společnosti daly hlavy dohromady, aby vytvořily připojení „otevřeného průmyslového standardu“ pro VR headsety, jež bude fungovat jako alternativní režim USB C konektoru, nejnovějšího typu USB konektoru. Cílem VirtualLinku, je nejen nacpat připojení VR headsetů do jednoho tenkého kabelu, ale také naplnit potřeby příští generace VR headsetů.

virtuallink

Opomenutí HTC bylo napraveno tento týden na konferenci XRDC v San Francisku, kde společnost oznámila, že se rozhodla připojit k podpoře standardu připojení VirtualLink.

I když zatím žádný z velkých výrobců VR headsetů neoznámil helmu s podporou VirtualLink připojení, nejnovější generace grafických karet RTX od společnosti NVIDIA již nabízí podporu tohoto standardu a jejich nedávno vydané karty GeForce RTX „Founder’s Edition“ mají tento port ve výbavě.

Zdroj:
Předchozí článek Sci-fi adventura Eclipse: Edge of Light je nyní k dispozici na Oculus Go a Gear VR
Další článek Qualcomm QCA64x1 - nové chipsety přinesou lepší bezdrátové VR