Vesta Woojer Ryg vybrala více než 270 000 dolarů na Kickstarteru


Firma Woojer, která stojí za haptickým pásem Strap, před časem spustila kampaň na Kickstarteru pro novou haptickou vestu, jménem Woojer Ryg. Finanční cíl byl nastaven na vybrání 50 000 dolarů a kampaň zaznamenala silnou odezvu, a to nejen po startu, ale v podstatě po celou dobu trvání.

S využitím patentovaných oscilátorů společnosti Woojer, nazvaných Osci, společnost tvrdí, že Ryg bude třikrát výkonnější než jejich starší haptické produkty.

Podle informací se zdá, že Ryg, pravděpodobně jako jeho předchůdci, bude zvuky ze hry přenášet chvěním do vašeho těla. A to díky tomu, že vesta bude na sobě mít osm oscilátorů, které přinesou „tiché, harmonické a silné hmatové pocity“, jak zní oficiální vyjádření. Vývojáři by také mohli sladit ovladače vesty s Unity a Unreal SDK pro silnější zážitek z VR, jelikož vesta by tak mohla hypoteticky simulovat věci jako výstřely a dešťové kapky.

Připojením prostřednictvím Bluetooth by Woojer Ryg měl vydržet až osm hodin na jedno nabití. Volitelná montážní konzole také umožní přenosným počítačům ve stylu batohů integrovat se s vestou.

Backeři kampaně na Kickstarteru budou mít Ryg za cenu 550 dolarů (větsina backerů), přičemž plná cena pak bude 799 dolarů. Ryg by jim pak měl dorazit již v prosinci 2018.

Zdroj:
Předchozí článek Skybound představil novou řadu VR hororů Delusion: Lies Within pro Samsung VR
Další článek Oculus chystá Rift S - aktualizovaný headset pro rok 2019