Sony licencovalo design PSVR headsetu Lenovu pro nové Mirage Solo


Sony a Lenovo oznámili, že podepsali dvouletou patentovou licenční smlouvu, která umožní společnosti Lenovo postavit jejich nový VR headset Mirage Solo na designu Sony PSVR.

Není úplně jasné, čím se chce Lenovo inspirovat u čtyři roky starého designu headsetu, protože původní Mirage Solo s podporou Daydream již využívá řadu designových prvků, které jsme viděli u PSVR, včetně pozoruhodně podobného popruhu a mechanismu pro nastavení zaostření.

Dá se ale očekávat, že patentová licence umožní společnostem Sony a Lenovo sdílet své poznatky o designu, jelikož obě budou participovat na vývoji nové generace jejich zařízení.

Mirage Solo

Yao Li, viceprezident společnosti Lenovo Consumer Tablets a Smart Devices Product and Business Management, tvrdí, že dohoda umožní společnostem „společně pracovat na výrazném zvýšení sofistikovanosti designu a přitažlivosti rychle se rozšiřujícího VR a je vynikajícím příkladem toho, jak dvě velké značky ve VR průmyslu mohou spolupracovat v zájmu prospěchu uživatelů.“

Lenovo se v současné době pyšní třemi zařízeními v oblasti AR/VR, včetně sluchátek Lenovo Mirage Solo, headsetu Lenovo Mirage AR a softwaru Lenovo Explorer od společnosti Hewlett-Packard.

Předchozí článek Palmer Luckey tvrdí, že žádný aktuální VR hardware není tak dobrý, aby oslovil většinu uživatelů
Další článek Čtyři VR hry pro děsivé prožití dnešního Halloweenu!