Čtyři VR hry pro děsivé prožití dnešního Halloweenu!


Máme tady Halloween a co je lepšího, než tento svátek hrůzy oslavit s VR headsetem na hlavě, při hraní nějaké té hororové VR hry? A proč zrovna třeba některou z našeho malého výběru z mnoha hororových VR her současné doby.

ALIEN: ISOLATION VR [Steam VR & Oculus]

I když v tomto případě se nejedná o oficiální VR podobu hry, VR mod pro hru Alien: Isolation z roku 2014 dokázal z děsivé hry udělat pro majitele VR headsetů opravdovou noční můru. Díky modifikaci MotherVR se hráči vnoří do role Amety Ripleyové, dcery drtitelky vetřelců Ellen Ripleyové a pokusí se uniknout smrtonosným Xenomorphům.

NO WAY OUT: A DEAD REALM TALE [Steam VR]

Nejnovější hra v tomto seznamu je VR puzzle No Way Out: A Dead Realm Tale, ve kterém hlavní úlohu hraje únik ze strašidelného domu plného duchů, krvežíznivých vlků, armády pavouků a děsivých klaunů.

Realistická grafika, spojená s množstvím hororových vizuálů a hádanek na čas, vás neustále udržuje v napětí, přičemž se celou dobu snažíte z onoho prokletého domu zmizet. No Way Out: A Dead Realm Tale je perfektní zážitek pro každého hráče, který chtěl někdy vyzkoušet únikovou VR hru ve strašidelném domě.

RESIDENT EVIL 7 VR [PlayStation VR]

Resident Evil 7 VR je snad nejznámější a možná i nejlepší VR hrou, co kdy zatím spatřila světlo světa. Zatím poslední hra z této dobře známé série dostala u VR verze přehození pohledu ze třetí do první osoby, což přineslo ještě děsivější zážitek.

RE7 VR po přechodu k FPS pohledu zaujala mnohé majitele PSVR a je bez debat, že se jedná o opravdového zástupce AAA VR her dnešní doby. Jen málokterá hra se tak může pochlubit kvalitami jako má RE7 VR.

THE FOREST VR [Steam VR]

The Forest je survival hororová hra z pohledu první osoby a s otevřeným světem, vyvinutá kanadskou společností Endnight Games pro Microsoft Windows a PlayStation 4. Alpha verze hry byla vydána prostřednictvím Steam Early Access dne 30. května 2014. Hra se odehrává na zalesněném ostrově, kde vaše postava přežila havárii letadla. Hlavním úkolem hry je najít syna a utéct z ostrova.

The Forest VR povznáší děs a přežívání na další úroveň a umožňuje hráčům zažít strach, že jsou doopravdy v tajemném lese a stále jim někdo usiluje o život.

A jaké jsou vaše oblíbené VR hry? Podělte se s námi v komentářích..

Předchozí článek Sony licencovalo design PSVR headsetu Lenovu pro nové Mirage Solo
Další článek Skybound představil novou řadu VR hororů Delusion: Lies Within pro Samsung VR