Nová data od Valve přinášejí přehled o počtu VR headsetů používaných na Steamu


Během proběhlého Melbourne Games Week společnost Valve odhalila nové oficiální data od Valve zahrnující údaje o uživatelích na jejich platformě Steam. Tento přehled jménem Steam Survey společnosti Valve nám tak poskytl nový přehled o počtu VR headsetů aktuálně používaných.

Tweet z Melbourne Games Week, prvně publikovaný serverem Gamasutra, ukazuje Seana Jenkina a Kristiana Millera z Valve na pódiu u přednášky, během které prezentovali aktuální uživatelské statistiky Steamu, jež opět ukázaly zajímavý růst:

  • 47M aktivních uživatelů denně
  • 90M aktivních uživatelů měsíčně
  • 18.5M max aktuálně připojených uživatelů

Co nás zajímá nejvíc je hodnota 90 milionů aktivních uživatelů měsíčně, díky které můžeme zjistit procentuální podíl aktivních uživatelů s VR headsetem na Steamu. Na RoadtoVR takové počty provedli a jejich zjištění bylo následující:

Oculus Rift 306,000
HTC Vive 274,000
Windows Mixed Reality 47,000
HTC Vive Pro 13,000
Oculus Rift DK2 7,000
Celkem 647,000

Takže zatímco pouze 0,72% aktivních uživatelů z 90 miliónů mělo v září k počítači připojen nějaký ten VR headset, důležité je, že tento údaj stále roste. Společnost Valve uvedla v již červenci, že měsíčních aktivních VR uživatelů na Steamu je v porovnání s předchozím rokem více o 160%.

Zdroj:
Předchozí článek Apka Companion pro Red Dead Redemption 2 obsahuje odkazy na Oculus VR
Další článek VR bojovka Blade and Sorcery zamíří do Early Accessu v prosinci