Apka Companion pro Red Dead Redemption 2 obsahuje odkazy na Oculus VR


Aplikace Companion, která je k dispozici hráčům Red Dead Redemption 2, a je k dipozici pro Android a iPhone, může naznačovat, že se této skvělé hry možná někdy dočkáme i ve VR.

Fan web Rockstar Games jménem „Rockstar Intel“ totiž informoval, že uvnitř souborů aplikace je několik parametrů, které naznačují, že hra může přijít na PC. Jedná se o tyto:

CommandIsPcVersion(void) 000000000166A12C
PARAM_companionAutoConnectIpPC 0000000002F985B8
SIGNIN_PC_APP_URL 0000000002A51F58

Co je však ještě zajímavější, je následující parametr:

PARAM_Oculus 0000000002F7FC10

Jedná se o první přímý důkaz ohledně VR pro Red Dead Redemption 2. I když se samozřejmě ještě nejedná o jasné potvrzení VR verze hry, mohlo by to znamenat, že Rockstar Games přinejmenším uvažují o nějaké podobě RDR2 pro VR. Samozřejmě nemůžeme vyloučit možnost, že se jedná pouze o vzorový nebo převzatý kód z nějaké šablony, ale my fanoušci budeme věřit, že se jedná o naznačení budoucí podpory VR pro PC verzi hry.

Red Dead Redemption 2 je nejnovější hra z dílny Rockstar a opět se jedná o naprostou pecku. Aktuálně má RDR2 na Metacriticu hodnocení 97% a oslavné recenze sbírá hra po celém světě. Je jasné, že pokud by se takový tahák dostal na VR, znamenalo by to brutální nárůst zájmu o VR headsety a možná by konečně přišel i onen dlouho očekávaný boom VR. Co si budeme nalhávat, porno a hry jsou a budou tím, co potáhne VR vzhůru.

Ze strany Rockstar Games samozřejmě žádné oficiální vyjádření ohledně VR a RDR2 nemáme, a tak budeme věřit, že tam ony odkazy nejsou náhodou. A co si myslíte vy? Dejte nám vědět do komentářů.

Zdroj:
Předchozí článek Crazy Machines VR - Hurá tvoření!
Další článek Nová data od Valve přinášejí přehled o počtu VR headsetů používaných na Steamu