Spuštěny předobjednávky headsetů Pimax: 5K Plus za 699$ / 8K za 899$


Čínský výrobce Pimax dnes spustil předobjednávky pro své nadcházející PC VR headsety s vysokým rozlišením.

Pimax „5K Plus“ je k dispozici za 699 dolarů, headset „8K“ za 799 dolarů a OLED Pimax „5K BE“ (Business Edition) za 999 dolarů. Dále je třeba upozornit, že tyto ceny platí pouze pro samotný headset. Společnost samozřejmě chystá nabízet vlastní ovladače a základnové stanice, ale ty přijdou v příštím roce, předobjednávky jsou tak tedy k dispozici jen pro headsety.

Vzhledem k tomu, že Pimaxy používají SteamVR „Lighthouse“, stávající majitelé HTC Vive by měli mít možnost jednoduše přejít a použít své aktuální základnové stanice a ovladače od HTC. Ti ostatní si pak budou základny a ovladače od HTC koupit a to znamená dodatečné náklady něco kolem 530 dolarů, čímž se celková cena modelu „5K Plus“ dostane přes 1200 dolarů. A to už je pořádná pálka.

pimax

Tato cena však bude pravděpodobně výrazně nižší v momentě, kdy výrobce nabídne vlastní kompletní sadu.

Podle Pimaxu přijdou předobjednávky na řadu po hned po uspokojení všech backerů z Kickstarteru, což by podle měsíčního plánu výroby znamenalo, že se na ně dostane někdy v lednu 2019. Kredibilita Pimaxu a jeho oznámených termínů však již párkrát dostala trhliny, což je u čínských výrobců, například u těch telefonních, naprostou samozřejmostí. O lednu 2019 tedy můžeme pochybovat.

Kdo nezná Pimax, pak mějte na paměti, že se jedná o čínského výrobce VR headsetů. V roce 2017 na Kickstarteru představili své „Pimax 8K“ a „Pimax 5K“ a cíl se dokonce podařilo překonat, čímž byly splněny podmínky pro přidání dalších funkcionalit jako sledování očí a bezdrátový add-on. Co se týče kompletních hardwarových specifikací pro jednotlivé modely, tak ty také ještě nebyly přesně představeny.

Zdroj:
Předchozí článek Port hry The Climb na Oculus Quest bude kompletní
Další článek Survival horor SYREN se chystá na PSVR 6. listopadu