Obraz Oculus Go nyní můžete zrcadlit do vašeho telefonu


Oculus Go

Dlouho očekávaná a velmi hypovaná funkce jménem „casting“ pro Oculus Go se konečně dostala do distribuce mezi uživatele.

Doposud bylo obtížné sdílet se svými přáteli nebo rodinnými příslušníky co právě vidíte, když používáte VR headset Oculus Go. U ostatních VR headsetů je to jiné, jelikož se ostatní můžou podívat na monitor, případně na televizor, co právě s VR headsetem vyvádíte. U Go je situace jiná, jelikož není k žádný televizor ani monitor, na který by byl Go připojen.

S poslední aktualizací Oculus Go ale nyní můžete nově na svém smartphonu zobrazit živě, co člověk v Go vidí. V budoucnu bude tato funkce rozšířena o Chromecast, takže budete moci obraz z Go zrcadlit do televizoru. Novinka bude v tomto týdnu postupně distribuována každému majiteli Go, alespoň podle oficiálního vyjádření společnosti.

Casting byl jednou z nejžádanějších funkcí, která uživatelům chyběla a čekalo se, že přijde daleko dříve. Oculus CTO John Carmack potvrdil na svém Twitteru již v únoru, že casting je ve vývoji a den po uvedení na trh headsetu Go Carmack opět komentoval casting na Twitteru a tvrdil, že má funkční demo, ale že bude chvíli trvat, než bude funkcionalita integrována.

Vzhledem k tomu, že Go a nadcházející headset Oculus Quest VR běží na stejném operačním systému, vypadá to, že se u Questu dočkáme castingu hned při startu. Nechme se překvapit.

Zdroj:
Předchozí článek Uzavřená Alpha Co-op VR hry Failspace přijímá registrace
Další článek Port hry The Climb na Oculus Quest bude kompletní