Uzavřená Alpha Co-op VR hry Failspace přijímá registrace


Hipfire Games, studio sídlící ve finských Helsinkách, které je složeno z bývalých vývojářů studií Supercell a Rovio Games, oznámilo koncem loňského roku, že pracují na vesmírné VR hře Failspace pro systémy HTC Vive, Oculus Rift a Windows VR. Nyní studio otevřelo registrace pro uzavřenou alfa verzi hry, která začne 3. prosince.

Tato cross-platform kooperační hra se bude odehrávat na palubě vesmírné nákladní lodi a slibuje, že budete moci cestovat do dalekých hlubin vesmíru, společně opravovat loď a čelit iontovým bouřím nebo slunečním zářím.

Hra se má odehrávát v galaxii Malého psa, tvořené jen několika desítkami hvězd. Každá sluneční soustava je pod kontrolou jedné ze čtyř politických frakcí, které vyrábějí různé druhy zboží a mají tak různé potřeby jiných spotřebních materiálů. Budete tedy muset cestovat po dobře označených obchodních trasách, ale nečekejte open-world obchodní simulátor, ale spíše hru zaměřenou na rychlé řešení problémů, které mohou vzniknout.

Když nebudete opravovat loď, budete se věnovat údržbě nákladu, který bude také vyžadovat stálou péči. Registrace do Alphy je pak možná na webových stránkách Hipfire. Aktuálně podporované headsety pak zahrnují Vive, Rift a Windows VR a studio tvrdí, že další přibudou již brzy.

„Alfa bude primárně zaměřena na to, aby zajistila, že VR aspekt hry přinese vysoce kvalitní zážitek pro více hráčů,“ říká Hipfire v tiskovém prohlášení. „Naším velkým plánem pro budoucnost je apk umožnit hráčům s různými typy zařízení připojit se k hrám, kde hráči hrají se špičkovými VR headsety. Hipfire totiž buduje technologii, která umožní online cross-platform hraní mezi VR a mobilním telefonem.“

Zní to jako smělý plán a možná i velké oči, takže uvidíme, co se z toho vyklube. Failspace by oficiálně měla vyjít v Q2 2019, takže to nebude dlouho trvat a zjistíme, jak se povedlo vývojářům jejich plány naplnit.

Zdroj:
Předchozí článek Samsung Odyssey+ na parádních rozdílových fotkách ukazuje svůj redesign!
Další článek Obraz Oculus Go nyní můžete zrcadlit do vašeho telefonu