Oculus zastavuje nákupy filmů přes aplikaci Oculus Video na Riftu


oculus video

Společnost Oculus oznámila, že s platností od dnešního dne zastavuje možnost nákupu a objednávek shlédnutí filmů prostřednictvím aplikace Oculus Video u Oculus Rift.

Podle prohlášení, které bylo zasláno emailem uživatelům Oculust Rift, budou zákazníkům, kteří si v minulosti zakoupili videa prostřednictvím aplikace Oculus Video, vráceny peníze. Zákazníci budou mít přístup ke svým zakoupeným videím až do 20. listopadu, po němž uživatelé „již nebudou mít přístup k zakoupeným nebo pronajímaným filmům prostřednictvím služby Oculus Video, ale budou moci i nadále sledovat videa a streamy z jiných zdrojů, například aplikace Facebook 360,“ říká oficiální vyjádření.

Oculus Go a Samsung Gear VR budou mít i nadále přístup ke VOD (video on demand) službě, včetně nákupů a pronájmů, protože tyto mobilní headsety jsou primárně určeny pro sledování videí a nikoli na hry jako na je Rift.

A zde je pak vysvětlení tohoto kroku společností Oculus, tak, jak bylo zasláno emailem zákazníkům:

„V průběhu let jsme viděli, jak naši zákazníci používají VR od hraní her až po sledování filmů a vyplynulo nám, že zatímco lidé rádi přenášejí multimediální média do jiných zařízení, Rift je používán primárně na hraní her. Tato zjištění nám pak poskytují cenné informace o tom, jak bychom měli podporovat nové a stávající funkce a aplikace skrz celou platformu.“

A i když tato prázdná slova nic moc neříkají, je jasné, že za vším stojí peníze. Placené video on demand prostě nebylo tak výnosné, jak společnost očekávala. Majitelé Riftu i tak mohou sledovat streamingové služby, jako je například Netflix a to v aplikacích BigScreen nebo Virtual Desktop a prohlížet svůj vlastní VR obsah přes aplikaci Oculus Video.

Tato zpráva tak přišla společně s dalším infem, že spoluzakladatel Oculus a bývalý generální ředitel Brendan Iribe odstoupil z pozice Head of PC VR na Facebooku a firmu opustil úplně.

Zdroj:
Předchozí článek CEO společnosti CCP Games: "Očekávali jsme, že VR business bude dvakrát až třikrát větší"
Další článek VR Puzzle Transpose se chystá na Vive, Rift & PSVR 6. listopadu