Windows VR Headset Samsung Odyssey+ odhalil „Anti-SDE“ displej


Již od srpna víme, že se na nás chystá aktualizovaná verze VR Headsetu Odyssey+ od společnosti Samsung. Aktuálně byl již dokonce zalistován na oficiálních stránkách společnosti, díky kterému máme Samsung Odyssey+ a dokonce i včetně jeho ceny.

Díky uživateli MasterTentacles z Redditu, byl Odyssey+ odhalen na Hongkongských webových stránkách Samsungu. Jeho zalistování proběhlo již i na USA webu a díky tomu víme, že cena tohoto aktualizovaného headsetu bude 500 dolarů, což je identická cenovka, jako měl původní Odyssey.

Samsung Odyssey+

I když již byl headset zalistován, Samsung dosud oficiálně nepotvrdil datum vydání. A ačkoli je na webu u produktu sekce „Kde koupit“, není zde uveden prozatím žádný prodejce, proto není jasné, kdy bude Odyssey+ dostupný pro nákup.

Kromě ceny odhaluje produktová stránka Odyssey+ i některé zajímavé detaily. VR headset má totiž to, co společnost Samsung nazývá „Anti-SDE“ displejem. Jedná se o stejné rozlišení 1440 × 1600 (na každé oko) jako měl původní headset, ale „efektivně přichází s dvojnásobkem počtu pixelů“, což je oficiální tvrzení Samsungu. Co to ale vše znamená si zatím radši netroufáme spekulovat a počkáme si na nějaké detailnější info.

Kromě „Anti-SDE“ displeje se Odyssey+ vyznačuje také vylepšenou ergonomií. Dle oficiálního infa byl kryt nosu rozšířen na 40 mm (z původních 32 mm) a maska obličeje se rozšířila na 146 mm (z původních 138 mm). Taktéž nová pěnová výplň by měla umožnit pohodlnější používání headsetu a měla by zabránit zamlžení čoček.

Kdy bude Samsung Odyssey+ oficiálně představen zatím nevím, ale pokud si máme tipnout, tak bychom řekli, že se jej dočkáme začátkem listopadu, kdy se i bude konat developerská konference Samsungu.

Zdroj:
Předchozí článek Oznámeno VR Puzzle "Tin Hearts", na Steamu v Early Accessu již příští měsíc
Další článek Jedna z nejbizarnějších VR her "Mosh Pit Simulator" se chystá do Early Accessu