Oznámeno VR Puzzle „Tin Hearts“, na Steamu v Early Accessu již příští měsíc


Rogue Sun je studio, které založili bývalí vývojáři z Lionhead Studios a nedávno oznámili, že jejich úplně první hra, bude VR puzzle nazvaná Tin Hearts. Ta pak přistane v Early Accessu na Steamu již příští měsíc.

Abychom byli přesnější, tak na Steamu se objeví Tin Hearts dne 8. listopadu a hra vás vrhne do vedení skupiny malých cínových vojáčků, které musíte provést světem, který je dle studia „naprosto kouzelný a naplněný hračkami.“ Tin Hearts slibuje, že přinese srdceryvný příběh o tom, co studio nazývá něco mezi Vánoční koledou od Charlese Dickense a světem starých Lemmingů.

V Tin Hearts pak dále budete moci ovládat objekty v herním světě, konkrétně od hraček až po bubny, a ty budete spojovat a vršit různými způsoby tak, abyste pro vaše vojáčky nachystali cesty k východu z lokace. Zároveň by hra měla být plná objevování a větvení příběhu a zároveň by vás měla odměňovat za určitá vaše rozhodnutí.

tin hearts

Tin Hearts míří na systémy HTC Vive a Oculus Rift díky Steam Early Access a přijde s první aktem tétop hry, která by celkem měla mít těchto aktů tři. Dohrání jednoho by mělo zabrat zhruba tři hodiny a kompletní hra by podle Rogue Suns měla být hotová za cca 9 až 12 měsíců, po které Tin Hearts bude v Early Accessu.

Samotné studio Rogue Sun vzniklo v roce 2016 po uzavření pobočky Lionhead Studios ve Velké Británii, která stála mimo jiné i za hrou Fable. Tři zakladatelé, Kostas Zarifis, Jon Askew a Ian Faichnie, ti všichni pracovali na několika hrách značky Fable a tak bychom si mohli tipnout, že i jejich nová hra by nemusela být od věci.

Předchozí článek HTC chystá u Vive Pro podporu sledování pohybu rukou a prstů
Další článek Windows VR Headset Samsung Odyssey+ odhalil "Anti-SDE" displej