HTC chystá u Vive Pro podporu sledování pohybu rukou a prstů


Před pár dny, na světové VR konferenci v Číně, nastínila společnost HTC své plány na přidání podpory sledování pohybu rukou a prstů u Vive Pro, prostřednictvím předních kamer na tomto zařízení.

Již v dubnu HTC uvedlo na trh nové nástroje, které pomohou vývojářům využívat z velké části ladem ležící kamery Vive Pro. Nyní se zdá, že společnost plánuje jít ještě dál a to díky přidání podpory Hand & Finger Trackingu, který bude „nativně“ fungovat na této náhlavní soupravě.

Animated GIF - Find & Share on GIPHY

Systém Vive Pro dnes dokáže poznat polohu ruky uživatele díky řadičům, které jsou sledovány externími senzory. Tato nová schopnost, kterou HTC demonstrovalo na konferenci WCVRI, umožňuje sledování horních končetin bez potřeby dalších externích senzorů. HTC také ukázalo, že je schopno sledovat i jednotlivé pohyby prstu.

Vive Pro

Jiné společnosti, jako je například Leap Motion, vyvinuly podobné technologie, které využívají zpracování počítačového vidění pro pochopení polohy a pohybu rukou uživatele bez speciálních rukavic nebo jiných zařízení.

A jelikož HTC tvrdí, že vývojářské nástroje pro novou funkci budou již brzy k dispozici registrovaným vývojářům Viveportu, vypadá to, že se máme na co těšit.

Předchozí článek Vývojáři "No Man's Sky" zvažují podporu VR!
Další článek Oznámeno VR Puzzle "Tin Hearts", na Steamu v Early Accessu již příští měsíc