VRgluv jsou rukavice se zpětnou vazbou, které plně financuje Kickstarter

VRgluv jsou rukavice se zpětnou vazbou, které plně financuje Kickstarter

Mnoho tvůrců usiluje o prohloubení prožitku z virtuální reality a snaží se od samého začátku hledat přirozené formy pohybu k poskytování reálné zpětné vazby. VRgluv v současné době prochází kampaní na Kickstarteru a pokouší se přinést cenově dostupné příslušenství pro HTC Vive a Oculus Rift.

Navzdory tomu, že VRgluv má být cenově dostupné haptické zařízení, nezdá se, že rukavice nebudou mít žádné významné rysy, které by je odlišovali od konkurence. Jisté zdroje uvádí, že nabízí kompletní sledování pro každý jednotlivý prst spolu s reálnou zpětnou vazbu. Snaží se také, aby byly lehké, pohodlné, dobíjecí a bezdrátové. Což jsou určitě výhody, které jsme u jiných konkurenčních řešení neviděli.

Jako odměnu pro backery na Kickstarteru tvůrci projektu slibují zaváděcí cenu 369 dolarů za pár VRgluv, což v přepočtu činí 9 000 Kč. Tato cena je omezena pouze na prvních 400 párů. Kickstarter dále uvádí cenu ve výši 399 dolarů za pár, což je popisováno jako 20% sleva. Pokud tyto rukavice opravdu fungují s minimálním zpožděním, je tato cena vcelku výhodná. Ještě bude asi určitě nějakou dobu trvat, než se cena podobných zařízení dostane na opravdu přijatelnou hladinu pro většinu spotřebitelů. Nicméně i současná cena není tak úplně ¨mimo¨ a neměla by odradit zájem ranných osvojitelů nových technologií.

Tým VRgluv také uvádí, že vývojářské sety již zaslali tvůrcům. Prozatím VRgluv fungují pouze s aplikacemi Drunken bar fightAdobe. Vzhledem k tomu, že společnost splnila svůj cíl na Kickstarteru 100 000 USD už více jak měsíc před skončením kampaně, měli by mít dostatek financí na další vývoj a zahájení hromadné produkce.

Komentáře

Napsat komentář